Říjen 2007


Jane Eyre - celý seriál ke stažení ...

29. října 2007 v 7:58 JANE EYRE 2006
1. díl
2. díl
3. díl
4. díl

Oblíbené fráze z knížky .....

26. října 2007 v 13:06 | Ellinka :o) |  VŠE NA TÉMA "JANE EYRE" ...
Jak se zmiňuji ve svém profilu - nemám zrovna moc ráda "červenou knihovnu" - ale román Jana Eyrová není klasický zástupce tohoto žánru .... fráze možná někomu mohou tak znít, ale mě se prostě líbí ... proto jsem je sem vložila ....
"Nesmysl ! I když si lidé váží osobní svobody, většinou si za peníze dají líbit všelicos. Proto si hleďte svého a nepouštějte se do všeobecných úsudků o lidech - nemáte o nich ani ponětí. Ale v duchu vám za tu odpověď tisknu ruku, ačkoliv jste neměla tak úplně pravdu - a nejen za to, co jste mi odpověděla, ale i za to, jak otevřeně a upřímně jste to řekla.Něco takového se člověku často nestává, naopak, na upřímné otázky obyčejně dostane strojené, chladné nebo hloupé odpovědi, které svědčí o hrubém nepochopení. Ani tři ze tří tísíc průměrných vychovatelek by mi neodpovělo jako vy. Ale nechci vám lichotit - jste-li jiného ražení než většina lidí, není to vaše zásluha, jste taková od přírody. Zatím vás znám moc málo, možná nejste o nic lepší než ty ostatní."
"A co tedy ode mě čekáš?"
"Nějaký čas budete možná takový jako teď - ale jen velmi krátký čas a potom ochladnete, budete rozmarný a přísný a já budu mít co dělat, abych vás uspokojila.Ale až si na mě hodně zvyknete, budete mě možná mít zas rád - mít rád, slyšíte,nikoliv milovat. Předpokládám, že vaše prudká láska vyprchá asi tak za půl roku, ne-li ještě dřív.Ale doufám, že jako přítelkyně a družka se svému milovanému muži nikdy úplně neznechutím."
"Neznechutíš ! Že tě zas budu mít rád ! Jsem přesvědčen, že tě budu mít rád zas a zas, že ti dám poznat, jak tě nejen mám rád - jak tě miluji - opravdově, vřele, věrně !"
"Jano, Jano!" - řekl trpce a smutně, že mi to rozechvělo všechny nervy. "Ty mě teda nemiluješ?Cenila sis jen společenské postavení, které bys získala jako moje manželka?A když vidíš, že se nemohu stát tvým manželem, tak se tě nesmím ani dotknout, jako bych byl ropucha nebo opice?"
Ta slova ťala do živého - co jsem mohla dělat,co jsem na to mohla říci?Byla bych asi udělala nejlíp, kdybych mlčela a nedělala nic, ale trápily mě vyčitky,že jsem takhle zranila jeho city a nemohla jsem odolat,abych mu na ty rány nepřiložila balzám.
"Já vás miluji, víc než dřív, jenže svou lásku nesmím projevovat a musím se jí bránit.Tentokrát je to naposledy,co vám ji dávám najevo."
"Naposledy, Jano? Copak myslíš, že se mnou můžeš žít,že mě můžeš každodenně vídat a přitom zůstat chladná a odcizená, jestli mě stále miluješ?"
"Přišli jsme na svět,abychom zápasili a odolávali - vy stejně jako já.Čiňte tak! Zapomenete na mě dřív než já na vás."
"Když takhle mluvíš, obviňuješ mě ze lži a špiníš mou čest.Prohlásil jsem, že se už nikdy nezměním a ty mi do očí tvrdíš, že se změním brzy.Tvé chování je důkazem toho, jak křivě dovedeš soudit a jaké máš zvrácené názory!Je snad lepší uvrhnout bližního v zoufalství než překročit pochybný lidský zákon - když tím nebude ublíženo nikomu na světě?Nemáš přece příbuzné ani známé,aby ses musela bát, že je zneuctíš, když budeš žít se mnou."
A co jsem já? Ačkoliv jsem měla bolest v srdci a vášnivě jsem lpěla na svých zásadách, přece jsem se sama sobě ošklivila.Nemohla jsem se utěšovat schvalováním svého jednání ani sebeúctou. Vždyť jsem urazila - zranila - opustila svého pána.Sama sobě jsem se protivila.

Fotografování - na reklamní upoutávky k seriálu

23. října 2007 v 12:05 JANE EYRE 2006
(otevřít v MediaPlayeru nebo ve formátu, který Váš PC podporuje)

Upoutávky na seriál JE 2006

23. října 2007 v 12:04 JANE EYRE 2006
+ interview

Nové bannery a wallpapery :o)

23. října 2007 v 11:39 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006
Tohle všechno jsem stáhla z netu - z fan stránek Toby Stephense a C19 - diskuzního blogu o knihách a jejich filmových zpracováních ..... šikovní lidičkové, že ?

Soubor fotografií 1. až 4. díl

22. října 2007 v 18:44 JANE EYRE 2006
1. díl
2. díl
3. díl
4. díl

Krásná závěrečná scéna

17. října 2007 v 17:35 JANE EYRE 2006
"Jane, I want a wife. I want wife, not a nursemaid. To look after m! I want a wife to share my bed every night. All day if we wish. If I cant have that. I´d rather die ! Where not the platonic sort Jane ?"
"Can you see me ? Then hear this Edward. Your life is not yours to give up. It is mine. All mine. And I forbid it ...."
.... tahle je taky moc hezká .......
(tohle video mi vhání slzy do očí, stačí jen poslouchat a vnímat hudbu - Vangelis - jeho instrumentální skladby jsou krásné ...)
"Untill one day ... this girl appered who knew nothing of this. This girl who stands so quiet and grave at the mounth of hell. This girl who is all quietness and sanity ... and innocence... Do you wonder why I wanted her ? Why I risked the wrath of God to get her ? And now I must ask you to leave."
(Why ? - Proč ? - nádherná písnička sama o sobě - a tenhle klip se moc moc povedl - krásně smutný ...)
... a nebo ta rozlučková .....
"Do you mean that ? And now ? What do you say now ? How can this flesh be so soft and yielding and yet your heart be like an ironic first ?"
"You cannot leave me. Confiss it ..."

Přehled míst, kde se natáčel seriál Jane Eyre (2006)

17. října 2007 v 17:20 JANE EYRE 2006
Belton House, Belton, Lincolnshire - Gateshead Hall
Bolsover Castle, Derbyshire
Chatsworth House,Edensor, Derbyshire
Dovedale, Derbyshire - místo prvního setkání Jany s Rochesterem
Goyt Valley, Derbyshire
Haddon Hall, Bakewell, Derbyshire - Thornfield Hall
Ilam Youth Hostel, Derbyshire - Lowood school
Kedleston Hall, Kedleston, Derbyshire - scéna v Caribiku
Maspalomas, Gran Canaria
Renishaw Hall, Derbyshire - Thornfield Hall (některé scény)
Riding House, Bolsover Castle, Derbyshire - interiér Lowood school
Sudbury Hall, Sudbury, Derbyshire - červený pokoj v Gatesheadu
Brodsworth Hall a gardens, Doncaster, South Yorkshire
Cannon Hall, Barnsley, South Yorkshire
Haworth, West Yorkshire
Sheffield, South Yorkshire

Něco málo o sestrách Brontëových ...

17. října 2007 v 16:42 | Ellinka :o) |  CHARLOTTE BRONTË
V tomto domě se narodily sestry Brontëovy - Thornton - Bradford
Zde žila Charlotte Brontë po svatbě - Haworth
Tento dům se stal předlohou pro romá Jane Eyre - v knize představuje Ferndean - dům, ve kterém příběh končí .... Wycoller - Yorkshire
A tento dům je zase předloha románu Na Větrné Hůrce - Top Withens - Yorkshire
A ještě několik obrázků z krásného Yorkshiru - krásy tohoto kraje Charlotte Brontë popisuje v každé své knize
Museum sester Brontëových
NAVRCHOLU.czNatáčí se ....

5. října 2007 v 8:26 CHARLOTTE BRONTË
Na internetu jsem našla odkazy, že v současné době probíhá natáčení filmu Brontë ...podle stejnojmenné knížky. Film má být něco jako životopis sester Brontëových (Emily, Charlotte a Anne). Sice to natáčení "američani", ale kdo ví - třeba se to povede. Po letošních premiérách Miss Potter (Renee Zelweger) a Becoming Jane(Anne Hattaway) u nás uváděný pod názvem Vášeň a cit se jakoby roztrhl pytel s filmy podle historických knih, což je zvláštní, protože americké produkce většinou natáčejí filmy úplně jiného stylu. Na klasická zpracování je podle mě expert BBC - už několikrát se "osvědčila", naposledy 4.dílným seriálem Jane Eyre z roku 2006, který se mi moc líbí ....což je vlastně vidět všude na mém blogu :o)
No nic, s natáčením filmu Brontë se dělají asi velké tajnosti, protože nikde na netu jsem nenašla ani obrázeček, ani jedinou podrobnost o natáčení, pouze výpis herců v hlavních rolích, který přikládám. Natáčení probíhá v Anglii v Yorkshiru (jak jinak :o) ). Pokud zjistím něco dalšího, určitě budu aktualizovat. Film by měl mít premiéru začátkem roku 2008
Brontë
Chartotte Brontë - Michelle Williams
Emily Brontë - Bryce Dallas Howard
Anne Brontë - Evan Rachel Wood
Branwel Bronë - Jonathan Rhys Meyers
Rev. Patrick Brontë - Brian Cox
George Smith - Hugh Dancy
Elizabeth - Geraldine Chaplin