Zaříkávač koní

12. ledna 2008 v 0:16 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
Tak tenhle filmě mě vždycky dostane - viděla jsem ho už sice po druhé, ale je fakt moc krásný - těžko věřit, že je americký :o) Nádherná knížka a mimořádně povedené filmové zpracování - prostě jsem dnešní večet trávila u televize s kapesníkem a vůbec mi to nevadí ...vím, že i když tenhle film uvidím po třetí, tak zase budu brečet ...
Scarlett Johansson v dětské roli zářila, hraje tak opravdově a ten kůň je nádherný ... první slzička ukápla hned na začátku, kdy ho veterinářka našla po té strašné nehodě ... jak tam stál, kusy vyrvaného masa, rozbitá hlava a vyděšený pohled ... ten kůň je prostě taky herec ... samozřejmě se k tomu všemu pak přidá milostný příběh a skoro happy end ... ale opravdu stojí za to skouknout tenhle film ... Nemám moc v oblibě americké filmy - ve velké většině se střílí, do všeho pletou sex, násilí - prostě často je to jen slátanina. Jak nazvat tohle dílo - drama, romantický nebo dobrodružný film ??? Ode všeho něco, ale režiséru a herci Robertu Redfordovi se povedlo zpracování krásné knihy. Hlavní role se zhostil také dobře .... i když mu léta přibyla, stále to byl ten sympatický modrooký blonďák, jak ho známe třeba z Velkého Gatsbyho nebo ze Vzpomínek na Afriku ...
Jednoho zimního rána se čtrnáctiletá Grace MacLean vydá se svou kamarádkou Judith na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie McLeanovi dozví, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí.
Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. Rančer je sice nečekanou návštěvou překvapen, ale nakonec svolí, že se na koně podívá. Pochopí, že vyléčit zraněnou duši potřebuje nejen traumatizovaný kůň, ale také Grace. Souhlasí, že se o koně postará, ovšem jen pod podmínkou, že to bude chtít i Grace a bude mu pomáhat. Dívka nepříliš ochotně souhlasí. Tom se den co den věnuje koni a nenápadně i Grace.
Zatímco se mu trpělivostí daří dosáhnout prvních pokroků, Annie, která pracuje jako šéfredaktorka módního časopisu, pomocí mobilu a laptopu dál řídí redakci, se postupně cítí spokojeně na farmě, a i se zcela odlišným světem, než jaký kdy poznala. Překvapivě se však začne stále více sbližovat také s Tomem. Jejich vztah pomalu přerůstá ze vzájemného respektu v důvěrné přátelství a lásku. Jednoho dne se však na ranči nečekaně objeví Robert, kterému se stýskalo po rodině.
Hrají
Tom Booker - Robert Redford
Annie MacLeanová - Kristin Scott Thomas
Robert MacLean - Sam Neil
Grace MacLeanová - Scarlett Johansson
Frank Booker - Chris Cooper
Liz Hammondová - Cherry Jones
Judith - Kate Bosworth
Smokey - Don Edwards
Režie
Robert Redford
Scénář
Eric Roth
Richard LaGravense
Produkce
Robert Redford
Patrick Markey
Hudba
Thomas Newman

Kamera
Robert Richardson
Hightower (Pilgrim) a Rambo Roman (Rimrock)
Na jaře 1998 byl natočen jeden z nejlepších filmů o koních toho roku - film Roberta Redforda Zaříkávač koní, kde hrál, produkoval a režíroval. Při natáčení extrémních scén byli vyžadováni koně, kteří byli dobře trénovaní a seznámení s chaosem okolo filmování.Na tento film bylo použito 17 amerických Quarterů.Hlavní roli Pilgrima hrál neregistrovaný Quarter jménem Hightower, zatímco další Quarter Rambo Roman, kterého sedlal Robert Redford (Tom Booker), hrál roli Rimrocka. Roman je desetiletý valach po True Roman. Poté co na něm Robert Redford jezdil byl prodán a on ho používal jako svého osobního koně po celou dobu natáčení
začínající herecká hvězda Scarlett Johansson
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MARTIN MARTIN | E-mail | Web | 22. února 2008 v 0:36 | Reagovat

Komunikace se zvířaty

Cílem tohoto cvičení je, aby jste získali příležitost pocítit zvířecí pohled na svět. Říkám tomu dívat se očima mých bratrů a sester.

Pohodlně se ulož. Tvá páteř by měla být rovná. Můžeš buď sedět nebo ležet. Zavři oči, několikrát se zhluboka nadechni.

S výdechem uvolni veškeré napětí, které pociťuješ.

Při nádechu si představ, stříbrné světlo, které vystupuje z Matky země a putuje vzhůru přes chodidla tvých nohou.

Stříbrné světlo vystupuje vzhůru do tvého těla a vychází ven vrcholkem hlavy. Světlo pokračuje vystupovat vzhůru, až se dotkne zlatého světla Otce nebe.

Nyní si při výdechu představ zlaté světlo, jak putuje dolů přes vrcholek hlavy, do tvého těla a ven přes chodidla tvých nohou a prsty nohou zpět do Matky země.

S každým nádechem vdechuješ stříbrné světlo a vydechuješ světlo zlaté.

Prociťuj jemnost stříbrného světla a teplo světla zlatého.

Nyní, když stříbrné světlo putuje nahoru skrz tvé tělo a vzhůru přes vrcholek tvé hlavy, mísí se se zlatým světlem.

Spojená světla putují společně zpět dolů přes vrcholek tvé hlavy.

Uvolňuje se ti lebka,

svaly tvého obličeje.

Stříbrné a zlaté světlo pokračuje dolů do tvého krku a ramen.

Putuje dolů přes tvé paže, tvé lokty, zápěstí a vystupuje ven konečky tvých prstů.

Tvé tělo se ještě více uvolňuje, když světlo sestupuje dolů do tvé hrudi a břicha.

Když se světlo dostane až k bokům a nohám, veškeré napjetí, které v těle ještě zbylo odtéká tvými chodily a prsty nohou do Matky země. Ta všechnu tuto energii přijme a přemění ji v energii pozitivní.

Tvá mysl, tělo a duch nyní září tímto svazkem energie.

Z tohoto klidného koncentrovaného místa vyzvi svého zvířecího přítele, aby se k tobě připojil. Toto zvíře může být přítel, který s tebou nyní žije, někdo, kdo s tebou žil v minulosti nebo divoké zvíře.

Toto zvíře k tobě právě přistupuje.

V tomto propojeném stavu mysli, těla a ducha v jedno, přesuň svou pozornost do svého srdce.

Soustřeď svou pozornost na energii svého srdce. Pociťuj lásku a sounáležitost které se uvolňují v prostoru. Když ucítíš tuto láskyplnou energii, otevři své srdce, aby vidělo. Otevři dveře svého srdce, aby se spojilo s tvým zvířecím přítelem. Popros své zvíře o dovolení s ním splynout.

Tiše svého přítele pozoruj. Věnuj mu veškerou svou pozornost.

V tomto čase a místě, jediné, co je důležité, je koncentrace na tvé zvíře. Když se přistihneš, že ztrácíš svou pozornost, jednoduše se znovu zhluboka nadechni a znovu se zaměř na tělo zvířete. Podívej se pozorněji na jeho srst, peří nebo kůži. Pociťuj jeho podstatu nebo energii, když se úplně soustředíš a splyneš se zvířetem. Pociťuj energii tohoto zvířete, jak se ti rozšiřuje náhled na něj.

Pociťuj, jak se tvá energie rozšiřuje směrem ke zvířeti.

Pociťuj energetické pole tohoto zvířete.

Z tohoto sdíleného energetického pole, vyzvi zvíře, aby ti ukázalo, jaké to je být v jeho těle. Ať se s tebou podělí o to, jaké to je mít čtyři končetiny, křídla, ocas nebo ploutve.

Jak se pohybuje po této planetě Zemi? Jak to cítí?

Nyní pozvi do tohoto sdíleného energetického pole něco, co přináší poděšení, jako je jídlo, hra nebo přátelství. Všimni si, jak zvíře vyjadřuje spokojenost.

Prociť to.

Nyní požádej své zvíře, aby ti ukázalo, jak vnímá tebe. Toto se ti může vyjevit, jako obraz nebo jednoduše, jako pocit. Buď otevřen přijímání komunikace v jakékoli formě a jakoukoli cestou. Popros a přijmi.

Nyní si zapamatuj pocity, které máš právě teď a věz, že když budeš mít touhu komunikovat se svým zvířecím přítelem znovu, jednoduše se zhluboka nadechni a řekni si ve své mysli, řekni si pro sebe: „Otevřete se dveře mého srdce.“ Potom buď otevřen jakýmkoli dojmům, vjemům, obrazům nebo pocitům, které můžeš přijmout. Pamatuj si, kdykoli si přeješ komunikovat se svým zvířetem, vše, co musíš udělat je, zhluboka se nadechnout a říct si ve své mysli, říct si pro sebe: „Otevřete se dveře mého srdce.“. Čím více toto budeš se svým zvířetem cvičit, o to jednodušší a jasnější bude vaše komunikace a o to více budeš rozumět komunikaci se svým zvířecím přítelem.

Nyní pomalu začni vyjímat svou energii z tohoto sdíleného stavu vědomí.

Pociťuj, jak tvůj zvířecí přítel dělá totéž.

Když toto provádíš, vyjádři vděčnost svému zvířecímu příteli, za to že se s tebou podělil o tyto zážitky.

Nyní, přiveď svou pozornost zpět do úplné bdělosti.

Až budeš připraven, otevři oči, zhluboka se nadechni, protáhni si paže a nohy. Vítej zpět.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PATTY SUMERS http://www.psanimal.com/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zvuky ptáků www.naturesongs.com/falcstri.html#coha

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Communicating with Animals CD

Český název Komunikace se zvířaty

Výrobce Monroe Products

Druh výrobku Heart-Sync®

Popis produktu

Naučte se komunikovat se svými zvířecími přáteli v tomto verbálně vedeném cvičení Hemi-Sync®. Patty Summersová, autorka díla Talking with the Animals (Mluvení se zvířaty), nám zprostředkuje své vědomosti o komunikaci se zvířaty a naučí nás, jak se „naladit na jejich frekvenci“. Spolu se zvířaty tvoříme jednotu a moudrost zvířecí říše nás může mnoho naučit o životě, lásce i o smrti. Stopa 1 obsahuje informativní vyprávění o mezidruhové telepatické komunikaci a nabídne nám několik vysvětlujících příběhů. Stopa 2 je vedené cvičení, které rozvine naše vrozené schopnosti komunikace se zvířecími přáteli, s nimiž se dělíme o planetu. Část výtěžku z prodeje tohoto CD je věnována společnosti Almost Home Pet Adoption Center a zařízení „Nezabíjet“, které spravuje Nelson County SPCA, Lovingston, VA.

Technické parametry

Heart-Sync® - Anglické verbální vedení Patty Summers - délka 42 minut.

Užití: Komunikace se zvířaty.

http://www.hemi-sync.cz/detail_produktu/Communicating_with_Animals_CD_150/14/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TELEPATICKÁ KOMUNIKACE SE ZVÍŘATY

Jasnovidec Martin Wszolek, rozšířil své služby i na Vaše domácí mazlíčky, po nedávné příhodě se svoji stálou klientkou.

Jednalo se o 2 letou fenu Labradora, který trpěl nevysvětlitelným nechutenstvím, i když klientka pro svého mazlíčka kupovala to nejlepší na našem trhu. Toto jasnovidce zaujalo, a zaměřil se i na tento problém a telepaticky zjistil, že se jedná o zdravotní problém s vnitřním orgánem, načež navrhl nový program stravy, a zdravotní stav se po půl roce enormě zlepšil po všech stránkách.Klientka byla pozitivně překvapená, i když ze začátku přikládala programu malý význam, ale skokové změny, které pozorovala na svém miláčkovi ji přesvědčili, že jde tím správným směrem.

Zvěrolékař, který se o pejska, staral, byl také překvapen, živostí a změnou nálady zmiňovaného Labradora. Skrytá nemoc zvířete, by se totiž prohlubovala, jak klientka zjistila od svého Zvěrolékaře, kterou diagnostikoval Jasnovidec.Samozřejmě, zde zvěrolékaři nechci vyčítat nejakou jeho nepozornost nebo nekompetentnost, ale každý, kdo má pejska nebo kočičku, a navštívil, zvěrolékaře ví, jak jsou nákladné některá vyšetření nebo operace.

Pokud máte nějaký problém, se svým domácím mazlíčkem, můžete se obrátit na Jasnovidce Martina Wszolka, který ochotně provede komplexní diagnostiku Vašich miláčků.Zejména psů, koček, koní a jiná..

• Zdravotní diagnostika

• Vhodnost stravy

• Vhodnost prostředí ve kterém Váš miláček často přebývá nebo se pohybuje

• Hledání zaběhnutých psů atpd.

Mob.: 732 246 135, e-mail: sidhi@email.cz

Kontakt: web http://mysteria.unas.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Test Intuice http://www.agni.cz/cs/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid=69

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sila intuice http://www.agni.cz/cs/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=31

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Intuice pro každého http://www.agni.cz/cs/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=39

------------------------------------------------------------------------------------

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama