Cold Case - 3. série

20. února 2008 v 10:21 |  ODLOŽENÉ PŘÍPADY
46. díl
Les (The Woods)
Lilly se společně se svým týmem musí utkat se sériovým vrahem, se kterým se už dříve potkala. Tehdy nebyla schopna tohoto muže, který dle všeho zabíjel ženy jako lovnou zvěř v blízké rezervaci, usvědčit. Policistům se totiž na zahradě jeho rodného domu podaří konečně najít hlavy zabitých žen. Tým tentokrát začíná rozplétat příběh zabijáka od jeho dětství. Zjistí, že vyrůstal se svou despotickou a slepou matkou. Brzy také objeví, že dům byl vyloupen a "chlapcova" matka byla lupičem přímo před jeho očima znásilněna. Poté, co se Lilly a jejím kolegům podaří vypátrat tehdejšího násilníka, dozví se strašnou pravdu o tom, že první obětí budoucího sériového vraha byla sama jeho matka. Lupič, který ženu znásilnil, se totiž ocitl čelem vůči pistoli, kterou držel onen malý chlapec. K jeho překvapení ten nevystřelil na něj, ale zabil svou matku. Stopy neodvratně vedou zpět k domu. Ve chvíli, kdy jsou všichni policisté zaneprázdněni prohledáváním okolí domu, se Lilly s vrahem utká přímo v domě. Podaří se jí ho zastřelit, bohužel před tím musí konfrontovat svůj dětský příběh s dětstvím vraha.
47. díl
Rodina (Family)
Dívka jménem Claire přichází na oddělení vražd a stěžuje si, že ji kontaktoval muž, který tvrdí, že je jejím otcem. Její otec Jimmy byl však zavražděn před sedmnácti lety. Vraha se nepodařilo nalézt. Claire vyrůstala u pěstounských rodičů, protože její pravá matka - studentka Quinn - ji v den, kdy ji porodila, zanechala ve škole v místnosti určené pro odpad. V průběhu těhotenství se totiž Jimmy a Quinn neustále přeli o to, zda jít na potrat, zda si ji nechat nebo zda ji nabídnout k adopci. O dítě, které Quinn čekala, měl zájem i učitel matematiky z jejich školy Wyatt a jeho žena Helen, kteří se marně několik let snažili o početí. Jimmy a Quinn se nakonec dohodnou s učitelem matematiky, že on s manželkou Helen si dítě osvojí. V momentě, kdy Quinn porodí a Jimmy vidí malou dcerku, si ale všechno rozmyslí a chce si dítě nechat. Jde to oznámit učiteli Wyattovi, kterému se to samozřejmě nelíbí....
48. díl
Slib (The Promise)
Takzvané bratrstvo Gama Ró pořádá uvítací párty pro nové členy, a tedy i pro Dirka. Dům, ve kterém se párty koná, však začne hořet a Dirkova nejlepší kamarádka Laurie zde uhoří. Zdá se ale, že tento požár nebyla jen nešťastná náhoda.....
49. díl
Osudová chyba (Bad Night)
Mladík Angus způsobí dopravní nehodu, při které ochrne jeho kamarádka Vicky. Od té doby se jeho kamarádi k němu otáčejí zády a nechtějí mu odpustit osudovou chybu. Angus však přijde na jisté nesrovnalosti, které se udály během hasičského zákroku při odstraňování nehody, a zjistí, že on vlastně nenese vinu na tom, že je Vicky na vozíku. Ten, kdo způsobil její ochrnutí, je hasič Ian, který Vicky z auta vyprošťoval a později si ji vzal za manželku. Angus si to s ním chce vyříkat, ale když k Ianovi přijde, věci dostanou rychlý spád......
50. díl - Barvy (Colors)
Píše se rok 1945. Mladý černošský baseballový hráč Clyde Taylor je opravdu nadějná a uznávaná hvězda. Ovšem jen v černošské baseballové soutěži Negro League. V hlavní soutěži Major League v té době černoši hrát nesměli. On byl první, s kterým se počítalo, že do Major League nastoupí. Dal však přednost milované ženě a celou slibnou kariéru chtěl pověsit na hřebík. To se samozřejmě nelíbilo jeho manažerovi, který se už viděl, jak se díky Clydovi dostane do hlavní americké soutěže. Známý tým vyšetřovatelů opět rozplétá případ z doby minulé, tentokrát ze čtyřicátých let.
51. díl
Uvězněná (Committed)
Mladý muž je přizván k identifikaci ženy, která byla nalezená mrtvá v bytě jeho matky. Ten její identitu nepotvrdí a policie musí zjistit proč a kdo měl zájem na výměně totožnosti obou žen. Všechny oběti si zaslouží, aby jejich vrazi byli dopadeni a tak se sympatická detektivka Kathryn Morris pouští do vyšetřování starého případu...
52. díl
Zachraňte Patricka Bubleyho (Saving Patrick Bubley)
Tým detektivů z vražd přivolají k případu přestřelky gangů, při které zůstal na ulici ležet mrtvý čtvrtý syn vdovy Maeve Bubbleyové. Každé dva roky před tím byl zastřelen jeden z jeho starších bratrů, všechny vraždy zůstaly nevyřešené. Před detektivy stojí úkol najít motiv a dokázat vraždy dlouhodobě podezřelému vůdci gangu, a to dřív, než zastřelí pátého bratra, posledního syna, který Maeve zůstal - Patricka.
53. díl
Rozjezd (Start-Up)
V počítači, který škola dostala jako vyřazený ze zbankrotované firmy, našel jeden žák po obnovení obsahu hard disku výhrůžný dopis. Byl adresován Amy Lindové, mladé spolumajitelce firmy, která před nedávnem zemřela na selhání srdce. Výhrůžný dopis vyvolá nové vyšetřování a podezření na vraždu potvrdí i nález soudního lékaře, který v exhumovaném těle mladé podnikatelky zjistí vysokou hladinu chloridu draselného. Souvisí vražda s rychlým vzestupem a pádem firmy, kterou Amy rozjela a která za podivných okolností zkrachovala?
54. díl
Čest (Honor)
Manželka a hlavně malý syn, který si ho téměř nepamatuje, chystají velké uvítání. 16.srpna 1972 se vojenský pilot Carl Burton vrátil ze zajetí ve Vietnamu. Ale rodinné štěstí netrvá dlouho. V dubnu 1973 našli Carla zastřeleného na opuštěné silnici. Jeho případ se začne znova řešit, když v opuštěném vyhořelém domě najdou hasiči krabici tzv. zajateckých náramků, tj. náramků s jeho jménem, které nosili všichni jeho přátelé a příbuzní po celou dobu jeho zajetí.
55. díl
Perfektní den (A Perfect Day)
Rybář vylovil z řeky kostru dítěte, podle soudní lékařky šlo o bílou holčičku. Uveřejněný obrázek rekonstruovaného obličeje přinese překvapení. Přihlásí se mladá žena, která svou starou fotografií dokáže, že je to ona. A pak začnou detektivové odkrývat příběh týrané matky dvojčat, která obětovala všechno, aby aspoň jedno dítě zachránila.
56. díl
Frankovy lahůdky (Frank's Best)
V lahůdkářském obchodě byl nalezen zavražděný majitel. Za vraždu byl odsouzen jeho zaměstnanec, ilegální přistěhovalec z Mexika. Po čtyřech letech se na filadelfské detektivy obrátí jeho bratr s prosbou o přešetření případu. Je přesvědčen, že jeho bratr byl odsouzen za něco, co nespáchal. Jeho prosbu podpoří bývalá obhájkyně odsouzeného, pro kterou to byl tehdy první velký případ a má pocit, že selhala. A tak se detektivové pouštějí do dalšího pátrání.
57. díl
Osm let (8 Years)
Po letech dostanou detektivové zprávu, že bývalý spolužák objevil hledanou ženu, svědkyni případu vraždy z roku 1988. Při střelbě na dálnici byl tehdy zabit mladý muž a žena, která jela s ním a byla při přestřelce zraněna, zmizela po ošetření z nemocnice dřív, než ji policie mohla vyslechnout. Teď je tedy případ znovu otevřen a před detektivy se rozvíjí příběh osmi let života čtyř spolužáků ze střední školy.
58. díl
Po škole (Detention)
Čtyři studenti střední školy zůstali po škole a než jim trest skončil, spáchal jeden z nich sebevraždu skokem ze střechy školy. Našel se u něho dopis na rozloučenou a případ byl uzavřen. Po letech zemřel školník školy, kde k tomu došlo, a v jeho bytě našel domácí mezi množstvím různých podivných školních suvenýrů i dopis napsaný stejným rukopisem. V dopise se oznamuje, že pisatel je v nebezpečí a jestli se mu něco stane, aby řekli jeho rodičům, že je má rád. Po přiložení obou dopisů k sobě je jasné, že byly napsány na jedné stránce papíru. A tak se rozbíhá nové vyšetřování.
59. díl
Debut (Debut)
V roce 1968 jedna z mladých debutantek na slavnostním plese spadla ze schodů a zabila se. Po 38 letech přichází její matka na policii, aby požádala o nové vyšetřování smrti své dcery Emmy. V novinách totiž narazila na zprávu, že pádem ze schodů se zabila manželka známého galeristy. A právě tento galerista patřil do okruhu mladých lidí, se kterými se tehdy Emma stýkala. I Rushová je přesvědčena, že blesk nikdy neuhodí dvakrát stejně.
60. díl
Odpoledne pod psa (Dog Day Afternoons)
V roce 2000 zastřelili lupiči při přepadení banky pokladní, sebrali lup a utekli. Nikdy je nechytili. Nevyřešenou vraždu připomene detektivům přepadení stejné bankovní pobočky, provedené stejným způsobem. A tak sice nechají agenty FBI řešit loupež, ale znovu otevírají starý případ vraždy a vědí, že když najdou vraha, najdou i lupiče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama