Cold Case - hlavní postavy

22. února 2008 v 9:16 |  ODLOŽENÉ PŘÍPADY

Případy, které zavál čas

Zločiny, které nikdy nebyly vyřešeny, se odkládají. Pachatelé starých vražd zůstávají nepotrestáni a unikají spravedlnosti. To ovšem hodlá změnit tým kriminalistů v seriálu Odložené případy.
Lilly Rushová, osamělá vyšetřovatelka, se s urputností sobě vlastní pouští do kauz, které roky leží v policejních archivech.
Lilly má jako zkušená kriminalistka, která léta úspěšně řešila aktuální případy, bohaté zkušenosti a vyvinutý instinkt. Může využívat nejmodernějších vědeckých poznatků a technologií, které dříve nebyly k dispozici, a má také dar přimět vyslýchané k otevřeným výpovědím. Její práce má však svá úskalí: otevíráním starých případů může hrozba odhalení podezřelého přimět k dalšímu zločinu.
Lillyinými nepostradatelnými parťáky jsou John Stillman, její účitel a rádce ve chvílích, kdy se ocitá v úzkých, a zkušený detektiv Will Jeffriese. Nedílnou součástí týmu je i poněkud drsný detektiv Nick Vera se svéráznými metodami, jak přimět podezřelého k přiznání, a v neposlední řadě arogantní vyšetřovatel Scott Valens.
Seriál Odložené případy nese všechny atributy dobré detektivky: zajímavou zápletku i dobré herecké obsazení. Roli kriminalistky Lilly Rushové svěřili tvůrci Kathryn Morrisové.
Narodila se v Ohiu, ale než se stala herečkou, stěhovala se s rodinou po řadě míst USA. Bydlela například v Texasu či v Connecticutu. Na herectví pomýšlela už v dětství, kdy si vyzkoušela, jaké to je stanout na divadelních prknech.
Zlom v její kariéře přinesla pak až role ve filmu Long Road Home v roce 1991. Její tvář si možná budete pamatovat ze seriálu Xena a zcela jistě z filmů Lepší už to nebude, Poslední pevnost či Lovci myšlenek.
O postavě Lilly Rushové říká: "Obdivuji na ní její urputnost, trpělivost a nasazení, s jakým se případu věnuje. Ta postava je mi sympatická i proto, že má stejně jako já silně vyvinutý smysl pro spravedlnost. Přiznávám však, že já osobně bych asi neměla tolik odvahy čelit zločinu tváří v tvář."
V rolích Lillyiných kolegů se objevují Danny Pino jako detektiv Scott Valens. Těžiště jeho herecké práce je především na divadelních prknech. John Finn (poručík John Stillman) se na obrazovce objevil mimo jiné také v seriálech Nemocnice Chicago Hope nebo JAG.
I Jeremy Ratchoford (Nick Vera) hrál v seriálu JAG a znát ho můžete také ze seriálu Walker, Texas Ranger. Také Thom Barry, který hraje detektiva Willa Jeffriese, se s oběma předchozími kolegy setkal v seriálu JAG, ale jeho tvář můžete znát i z filmu Rychle a zběsile.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama