Fotograf mrtvých duší - Photographing Fairies (1997)

27. února 2008 v 11:08 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
Film jsem viděla teprve včera, ale fakt mě zaujal - zvláštní příběh ...
Originál se jmenuje Photographing Fairies - ale v češtině se bůhví proč překládá jako Fotograf mrtvých duší, tak to je, abyste věděli, pod jakým názvem hledat


"Na nadpřirozené bytosti nikdy nevěřil, dokud je neuviděl na vlastní oči. Setkání s nimi však poznamenalo jeho život až do samotného konce."
Charles Castle, zoufalý z tragické smrti své milované ženy, odchází jako válečný fotograf na frontu. Když se vrací, je kontaktován neznámou ženou, která hledá tajemství ukryté za fotografiemi mrtvých a zavražděných. Zná totiž způsob, jak se jejich pomocí spojit se záhrobím.Od této chvíle má Charles jediný cíl - znovu se setkat se svou mrtvou ženou. Existuje však člověk, který chce otevření brány podsvětí zabránit za každou cenu... Filmové zpracování románu Steva Szilagyiho.. Cottingleyův případ byl poměrně dobře zpracován v nevhodně pojmenovaném snímku Pravdivá pohádka.
Hrají
Linda - Emily Woof
Beatrice Templetonová - Frances Barber
Roy - Philips Davis
Charles Castle - Toby Stephens
Reverend Templeton - Ben Kingsley
Paní Anne-Marie Castleová - Rachel Shelley
Sir Arthur Conan Doyle - Edward Hardwicke
Clara Templetonová - Hannah Bould
Ana Templetonová - Miriam Grant
Pan Dawson - Stehen Chourchett
Elsie - Gabriele Cowburn
Vězeňský dozorce - Tim Crouch
Cole - Michael Culkin
a další
____________________________________________________________


Desetiletá Frances Griffithsová se svou matkou bydlela u své starší sestřenice Elsie Wrightové v Cottingley, venkovském městečku v Yokshiru. Elsii bylo šestnáct a navzdory věkovému rozdílu si dívky velice dobře rozuměly. Obě byly zaujaty vílami už dávno předtím, než se Frances v dubnu 1917 přistěhovala. Ve spodní části zahrady Wrightových se nacházel kus země, kterému se říkalo Cottingleyaké údolí. Zde údajně dívky spatřily víly. Nikdo jim však historku nevěřil a dokonce si z nich dělali i legraci. Dívky se tedy rozhodli podat jasný důkaz o existenci víl. Udělaly několik fotografií, na kterých byly obě dívky i s vílami.Fotografie se dostaly do rukou odborníka, ten je prohlásil za pravé. Skeptikové se snažili fotografie napodobit, aby dokázali nepravost snímků. Prohledávali dětské knížky, až narazili na jednu ilustraci, na které byly víly ve stejné poloze, jako na první fotografii.Avšak až v roce 1976 se s pomocí moderní počítačové technologie podařilo dokázat nepravost snímků. Po neuvěřitelných šedesáti letech se tehdy už staré dámy přiznaly, že jsou fotografie zfalšovaly proto, že jim nikdo nevěřil. Víly byly vystřiženy s papíru a umístěny před dívky. Obě však nadále tvrdily, že v Cottingleyském údolí skutečně viděly víly.Francis zemřela roku 1986 ve věku 79 let. Elsie, která zemřela o 2 roky později ve věku 87 let řekla jednou London Times:"Potřebovaly jsme, aby tenhle žertík vydržel dvě hodiny a nakonec vydržel 70 let."
NAVRCHOLU.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama