Pompeje - Pompeii (2009)

24. února 2008 v 17:10 |  JEN TAK ....:O)
...... LETOS V LÉTĚ ZAČÍNÁ NATÁČENÍ ..........
POMPEII (2009)
POMPEJE (2009)
Knižní bestseller Roberta Harrise Pompeje si za novou filmovou předlohu vybral režisér Roman Polanski.
Příběh čtyř posledních dní města Pompeje, které v roce 79 našeho letopočtu zničila sopečná erupce Vesuvu, má být nejdražším evropským snímkem vůbec. Thriller vyšperkovaný počítačovými efekty kalkuluje s rozpočtem 130 milionů dolarů (některé zdroje uvádějí částku až o 67 milionů vyšší) a na scénáři se bude podílet sám Robert Harris.
Spisovatel, autor románů Otčina a rovněž zfilmovaná Enigma, se obdivem k Polanského práci netají."Čínská čtvrť mě při psaní Pompejí silně ovlivnila, takže mě potěšilo, když mi Polanski zavolal a řekl, že by knihu rád zfilmoval. Není pro ni lepšího režiséra," říká Robert Harris. Natáčet se začne v létě v Itálii a ve Španělsku a producenti se spoléhají na stejný úspěch, jako měly nadávné historické opusy Alexander Veliký, Trója nebo Království nebeské.
Roman Polanski se v Pompejích vrací k historicko-fantastické tématice, kterou si vyzkoušel už ve filmu Devátá brána. Proslulost si třiasedmdesátiletý režisér vydobyl snímky Rosemary má děťátko, Hořký měsíc, Smrt a dívka nebo Pianista, za kterého v roce 2002 získal Oscara.
Ale sám si pro něj nepřišel: jakmile se objeví na území USA, čeká ho zatčení. V roce 1977 byl obviněn za pohlavní zneužití třináctileté dívky, a proto se v osobním i pracovním životě drží na starém kontinentě.
Místa natáčení:
Alicante, Valencie, Španělsko
Ciudad de la Luz, Alicante, Španělsko
Herecké obsazení zatím nikde zveřejněno nebylo - pouze představitelé hlavních rolí
Orgando Bloom
a Scarlett Johansson
Vedlejší roli by měl hrát i Toby Stephens :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama