Srpen 2008

foto z natáčení Wuthering Heights (2009)

14. srpna 2008 v 16:00 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Branham Park
Stockled Park
NAVRCHOLU.cz

Wired (2008)

14. srpna 2008 v 15:57 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)

Ruth Wilson ...

14. srpna 2008 v 15:45 | Ellinka :o) |  RUTH WILSON
NAVRCHOLU.cz

Tip na výlet v Anglii :o)

12. srpna 2008 v 12:04 | Ellinka :o)
Pokud rádi cestujete a máte v plánu navštívit Anglii - zkuste se projít "po stopách" hrdinů ze seriálů Jane Eyre, Robin Hood a filmu Pýcha a předsudek. Je na co se dívat, nemyslíte ?

The Prisoner

12. srpna 2008 v 11:55 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Ruth Wilson při prvním oficiálním setkání s ostatními představiteli comebacku The Prisoner

Hudba v blogu :o)

12. srpna 2008 v 10:55 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)

Je zde vložená hudba ze seriálu Jane Eyre v mp3
Klíďo si ji vypněte, jestli ruší - stejně za chvíli zruším samospouštění a nechám tady jen odkaz :o)

Počasí

12. srpna 2008 v 10:43 | Ellinka :o) |  Aktuální počasí :o)

Z diáře producenta Diedericka Santera

11. srpna 2008 v 18:43 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006
Týden 0 - 20 - 26. 2. 2006
Přijel jsem pozdě a neunikl jsem ostřížímu zraku výkonného producenta Phillipa Gilese. Je to velmi zkušený producent a působil v takových skvělých titulech jako je North and South a Gallowglass. Já nejsem zkušený dramaturg, proto jsem se mnohokrát "opíral" o Phillipa a těžil z jeho dlouholetých zkušeností a několikrát mě dostal z maléru. Je vnímavý a "kousavý", má talent a velkou chuť do práce. Po mém pozdním příchodu se mě zeptal: "Proč jste přišel tak pozdě když bydlíte skoro za rohem ?"
Nemáme skripta. Důvěřuji Sandy Welch - tvrdě pracuje a za poslední rok vytvořila své vlastní, zbrusu nové pojetí Jane Eyre. Její scénář je nádherný. Ukazuje nám neuvěřitelně poutavý příběh lásky - je to plné krásných chvil, je to vtipné, je to chytré, je to vášnivé. Myslím, že je to naprosto originální, čerpala mnoho z románu, ale jsem přesvědčený, že i lidé, kteří tuto knihu neznají, budou potěšení. Zní to jako sen.
Není to jen hlavními herci - myslím, že jsou báječní. Vím, že z Ruth, kterou jsme obsadili, bude hvězda. Jsem nadšený z Tobyho Stephense jako pana Rochestera, Francescy Annis, Pam Ferris, Georgie Henley. Máme i další skvělé lidi - nastupující hvězdy Andrew Buchana, Christinu Cole, Aidana McArdla, stejně tak jako oblíbené Lorraine Ashbourne a Taru Fitzerald.
Důvod, proč jsem nervozní je ten, že chci nastavit správný "tón" - profesionální ale uvolněný, dynamický, ale jednoduchý. Chci zjistit, že jsme tým, který společně spolupracuje na velkém projektu, který kombinuje naše znalosti, zkušenosti a talent. Máme skripta a jsou mnohem lepší, než jsem si představoval.
Týden 1- 27. - 28 . 2. 2006
Po několika měsících psaní a deseti týdnech příprav začíná natáčení Jane Eyre.Během příštích 4 týdnů já, Suzanna White (režisérka), Helga Dowie (producentka), Rad Seville (1. asistent režie) a všechni ostatní členové "posádky" nasedneme do autobusu a pojedeme do míst, kde plánujeme natáčení. Suzanna má plány pro každou scénu a každý člen řeší své úkoly: " Špatné světlo" "Příliš mnoho hluku" "Jak tam dostaneme náklaďáky?" "Je to bezpečné?" atd.
Je to velmi rušná doba pro Helgu Dowie, která si při vyřizování různých požadavků přijde na své: "Můžeme mít ten jeřáb ještě dnes?" "Musíme postavit 100m lešení ještě dnes" Jediná cesta, jak se tam dostaneme je traktorem!"
Je konec února a všude v krásném Derbyshiru, kde jsme se rozhodli natáčet je mráz. Když jsme se probudili, byl venku sníh, tak jsme se nemohli dostat do všech lokalit, kam jsme potřebovali. Musíme počkat do druhého dne.
Tento týden je toho hodně najednou. Na každou natočenou scénu padá většina energie mé i režisérky - ale to je spíš tím, že často a dlouho telefonujeme s castingem a zajišťujeme pracovní smlouvy hercům. Proč vždycky každý volá a něco potřebuje zjistit, když nejsem ve své kanceláři a nemám všechna data a smlouvy před sebou …
Máme naději, že brilantní herečka Pam Ferris bude hrát Grace Poole. Má sice omezený počet scén, ale je "charakterní postava". Je hodně obsazovaná a hodně žádaná, tak uvidíme. Zrovna když lezeme od autobusu směrem na vrchol Stanaře Edge, dostávám zprávu od Thalii Reynolds, že Pam je "na palubě".
V hale Bolsover Castle diskutujeme o umístění interiéru Lowoodské školy a o financování a mám potvrzeno, že Francesca Annis bude hrát Lady Ingram. Mám radost. Ilam Hall bude sloužit jako exteriér Lowoodské školy. Hurááá, hvězda nedávné Narnie Georgia Henley je naše.
Už jsme sestavili nádherné části a Derbyshire a Peak District mají skvělé umístění.
Týden 1 - 6. - 12. 3. 2006
Plnohodnotná vařená anglická snídaně v 7 hodin ráno - začíná natáčecí den. Jsme na parkovišti Haddon Hallu - je to středověký hrad v Derbyshire, který teď bude domovem Edwarda Rochestera - bude to Thornfield. Je to krásné místo.
Po měsících plánování je vzrušující tady být a konečně začít. Ruth Wilson je fantastický nováček a bude hrát Jane a talentovaný a okouzlující Toby Stephens jako Rochester jsou sehraní a my teď začínáme s jednou ze svých velkých scén z 1. dílu.
Plánování je umění. Vezmeme-li všechny scény, které tvoří 4 hodiny celkového času, musíme sladit všecho - dostupnost, denní světlo, pozadí a všechny různé náklady - je to těžký úkol. Kromě plánování natáčení Suzanna a Seville vyhotovili velmi podrobný plán obsahující každý jeden natáčecí den z téměř 400 scén, které se musí natočit.
Konvenční moudrost diktuje , že je nejlepší zahájit natáčení menšími scénami, které přicházejí v polovině příběhu. Suzanna a Red Seville první 3 dny natáčejí velké scény z 1. dílu, které ukazují první setkání Jane a Rochestera. Je to riskantní - v případě, že pokud scény budou slabé a nezáživné, tak by mohl být film ohrožen. A herecká láska mezi herci - to znamená, že mohou svým prostřednictvím uzpůsobovat scény společně.
Třetí natáčecí den jsme v údolí podél řeky Dove. Je to krásné místo nedaleko Ashbourne velmi populární na procházky a pro výletníky. Pršelo celé dny a celé údolí se proměnilo v blátivou řeku. Deštivé mlhavé počasí bylo to pravé pro první setlání Jane s Rochesterem.
Bahno, zima, kůň, pes, mlha - do toho prší celý den. Ruth, Toby a ostatní jsou skvělí. I přes tyto podmínky scéna vypadá brilantně - dramatická, romantická a vzrušující.
Je tu další speciální efekt při natáčení další den - jsme v Ilam Hall a natáčíme malou Jane při příjezdu do Lowoodu. Zvláštní tým sprejuje masivní plochy bílou pěnou - chceme, aby to vypadalo jako mrazivý a studený sníh v té strašné škole. Stojí to celé jmění - publikum uvidí sníh, ale já vidím jen peníze.
Je to první natáčecí den Georgie Henley - je jí 10 a její temperament, talent a koncentrace jsou ohromující. A co víc - vypadá přesně jako malá Ruth Wilson a to je skvělé.
Týden 2 - 13. - 19. 3. 2006
Usadili jsme se v Haddon Hallu. Teď nebudeme nikam jezdit - minulý týden jsme byli na různých místech a stěhování zahrnuje přepravu spousty zařízení a nákladní vozy v okolí. Budeme šetřit a zůstaneme na místě.
Haddon je magické místo. Vítají nás zde zaměstnanci lorda Edwarda Mannerse i on sám. Sál není otevřen pro veřejnost až do dubna, tak máme čas. Pokoje jsou robustní a krásné a dekorace Grenvilla Hornera a jeho týmu z nich dělá brilantní místa. Naše základna je blízko a je to pohodlné pro nás pro všechny.
S výjimkou té zimy. Nosíme na sobě hodně vrstev oblečení - víc než kdy předtím - troje ponožky. A kabáty, které jsou spíše jako přikrývky, ale i tak jsme stále zmrzlí. Radiátory jsou k ničemu ! Máme jich asi 12 z galerie, ale náš dech je stále mrznoucí. Je to stejné, jako když kamenný Haddon udržuje všechen chlad a my nemůžeme udělat vůbec nic. V této době cítím, že jsme byli unavení - mám pocit, že jsme se ztratili v ledu.
Je to horší pro herce, samozřejmě, musejí se objevovat při natáčení bez vrstev kabátů. Francesca Annis dorazila na natáčení v péřové bundě a sněhulích. Je málo lidí, kteří vypadají oslnivě i v obrovské bundě a této obuvi, ale Francesca je jedním z nich. Při natáčení odhodí bundu a odhalí nádherné šaty, které Andrea Galer vytvořila pro natáčení. Když je scéna úplná,odchází zpět zachumlaná. Vlasy a make-up je lehký,ale i tak, když natáčíme návštěvu Ingramových na Thornfieldu - všechny ty nádherné šaty, účesy - začínáme již v 6 ráno a končíme v 19 večer. Je to náročné.
Máme skvělé pomocníky - jsou to místní chlapci Honest John Stanton a Mick. Jsou to "veteráni" filmové a televizní produkce. Mick byl horník byl zaživa 2x pohřben pod závalem. Nyní sbírá historické autobusy. John byl profesionální závodní řidič, ale nyní se víc těší na bruslení s dcerou. Jsou to pánové ze staré školy a nesmírně si vážím jich i práce s nimi.
Týden 3 - 20. - 26. 3. 2006
Kdy bude té zimě konec ? Je to nesnesitelné. Udělali jsme tento týden několik scén mimo Haddon Hall - venku je tepleji než uvnitř.
Máme dnes několik návštěvníků - Caroline Skinner (skript editot) a Phillippa Gilese(producenta). Phillipp je zvědavý a chce se ujistit, zda jsme drželi krok s kvalitou - ale ne na úkor financí. S Carolinou mám spoustu hovorů o scénách, nákladech, koních, přepravách - co je důležité a co ne.Co můžeme snížit ? Požár nebo désť - potřebujeme je ? U televizních filmů je hlavní otázkou co potřebujeme, u velkých rozpočtových filmů co chceme. Je to neustálý boj, abychom dodrželi rozpočet a musím je je stále ujišťovat, že uvidí kompletní, fantastické dílo za tyto náklady.
Jedno klidné odpoledne - vše je na dobré cestě. Jsem v kanceláři a trochu surfuji po internetu. Dosud se nevydalo tiskové oznámení a na webu se hodně mluví o naší Jane Eyre. Hodně informací, ale i drbů, mnoho spekulací - kéž bychom už mohli zveřejnit naši tiskovou zprávu, protože by to zastavilo některé zmatečné zprávy. Ale zatím nemají žádné foto. Jsem spokojený, protože tak vím, že žádná informace nepronikla od nás - z našeho týmu.
Na jedné webové stránce se objevila hloupá zpráva, že jako Jane jsme si vybrali 48-letou herečku. Copak nevědí, že Jane má být mladinká ? Je to tím, že na IMDb jsou dvě Ruth Wilson a herečce narozené v roce 1958 připisují roli Jane Eyre. Mnoho spekulací je vyhrazeno tomu, zda je dobré nebo špatné to, že roli pana Rochestera hraje Toby Stephens. Mám zlost nad tou pedantskou posedlostí některých bloggerů, týkajících se fyzických vlastností jak Rochestera tak Jane. Jinde jsem četl, že pusa Ruth je špatná a že je to tudíž katastrofa. Je to divné, fyzický vzhled je bezpochyby významný, ale to co s herci uděláte abyste je přiblížili knize je hlavní znak.
Týden 4 - 27. 3. - 2. 4. 2006
Natáčíme svatbu. Natáčení svateb je vždy legrace, ale zvláštní. Je to hodně práce pro kostymérky a make-up. Natáčení trvalo 12 hodin." Natáčení je život v pomalém rytmu" řekl kdysi někdo chytrý.
Musíme ušetřit nějaké peníze. Helga Dowie (link producent) a Caroline Skinner (skript editor) hledají stále úspory při přepravě, je tu spousta cestování. A samozřejmě jsou někdy zmatky při scénách s koňmi a kočáry. Ne vždy to funguje. Jane nemůže cestovat v přesně stejném kočáru při cestě k paní Reedové a stejným do Lowoodu, zpět do Thornfieldu. Bylo by to hloupé.
I když jsme tento týden byli zaneprázdněni natáčením svatby, i tak je již hotovo hodně ostatních scén. První příznaky jara jsou ve vzduchu. Ještě se ráno občas někde objeví i námraza, ale vysadili jsme do země narcisy - nemůžeme čekat tak dlouho, než vyrostou doopravdy.
Una Jaguare, naše skvělá publicistka, pořádá tiskovou konferenci pro místní noviny a televizi. Režisérka Susanna White, Ruth Wilson a já pořádáme tiskovou konferenci v kavárně v Haddon Hallu, potom odvádíme tým asi 15ti novinářů a fotografů do okolí našeho Thornfieldu. Ruth nikdy předtím nedělala takovéto rozhovory, ale je velmi přirozená. Je okouzlující, vtipná a zajímavá a má je ve svých rukou všechny. Já jsem naopak mluvil samé "clichés" - nezapomněl jsem poděkovat. Při rozhovoru a fotografování jsem na sobě měl teplou bundu - vypadal jsem jako Michellin.
Týden 5 - 3. - 9. 4. 2006
Vyrostly výhonky jarních květin. Tento natáčecí ten nám začíná až od 13 hodiny a končíme o půlnoci. Strávil jsem ráno v posteli, pak jsem se šel projít a po obědě začínáme. Potřebujeme noc pro velký záběr.
Nechci zacházet příliš daleko (ale pokud chcete vědět, přečtěte si knihu), ale v jedné fázi příběhu Thornfield hoří. Ed Smith a jeho tým z SFX GB tráví dny vybavením Haddon Hallu účinkem ohně. Vypadá to neuvěřitelně! Příští den jsem četl, že několik lidí uvádělo, že Haddon Hall hořel doopravdy. To dokazuje, jak byl tým doopravdy dobrý.
Tento týden budeme natáčet některé kaskadérské kousky. Nebojácná kaskadérka Lucy Allen udělá neuvěřitelnou věc - uvidíte na konci 2. dílu. Obdivuji ji, že není nervozní. Proč předstíráte, že nejste vyděšení, když jste ? Když skončila, pocit euforie je obrovský.
Pam Ferris je zde. Pracoval jsem s ní už před lety. Byl jsem stážista skript editora a Pam ke mně byla vždy milá.Je profesionální a pracovitá, je to velmi pozitivní osoba. Byla prý nadšená, když dostala nabídku hrát Grace Poole. Jak projde v Thornfiledu do kuchyně a nalije si sklenici s pitím, tak mě mrazí v zádech. Nevím, proč je to tak zajímavé.
Willow je sova pálená a je velmi klidná. Uvidíte ji při scéně, kdy Jane poprvé dorazí do Thornfieldu a pak při požáru. Výstřel značí, aby vyletěla asi 30 metrů od hořícího hradu a potom směrem za kameru. První noc se to natáčelo asi 8x, ale byl příliš silný vítr. Willow se rozletěla ke mně a sedla si mi na hlavu a poškrábala mě. Ale asi se jí na mé hlavě líbí, nechce odletět.
Týden 6 - 10. - 16. 4.2006
Potřebujeme přestávku. Susanna, Helga já a mnozí ostatní děláme vedoucí u mini skautů. Brilantní - skvělý způsob jak strávit volný den. Uvažujeme o některých lokalitách, na které jsme neměli čas a nebo jsme o nich nevěděli. Gilda Edelston zajistila pro ubytování celého týmu komplex čtyř budov s bazénem.
Patrick Rolfe je příjemný a hlavně velmi talentovaný kuchař. Jeho jehněčí a pečené brambory jsou nejlepší, jaké jsem kdy měl. A navíc celá řada fantastické zeleniny - fialová brokolice a fenykl.
Musíme pracovat i na Velký pátek.
Je duben a Haddon Hall je otevřený pro veřejnost - ale jen o víkendu a v pondělí. Je to divné pracovat s turisty kolem nás. Po dobu pěti týdnů, co jsme tady, máme pocit, že je to jen naše soukromé místo Máme pocit, že přišla invaze. Ale je čas odejít z Haddon Hallu tak jako tak. Na konci natáčení se sem ještě vrátíme, ale teď jsme na cestě jinam. Na Velký pátek jsme ve Wingfield Manor. Je to zámek, který použijeme pro některé záběry zničeného Thornfieldu.
Dick Manton je náš zvukový recordist. Je to odborník na spoustu věcí a zkušený muž a neuvěřitelně talentovaný. V oboru pracuje už tři desetiletí a k práci přistupuje s optimismem a radostí jako dítě. Po týdnu je však podrážděný - oprávněně - naše jinak výborné stravovací návyky byly odbývány teplými houskami. Dnes na Velký pátek kupuji 100 velikonočních vajec - píšu na každé z nich štítek a při obědě je rozdávám - jedno vejce pro každého člena posádky. Je to malé gesto a já doufám, že lidé to budou brát jako znamení uznání za jejich tvrdou, specializovanou a odbornou práci.
NAVRCHOLU.cz

Z diáře producenta Diedericka Santera 2

11. srpna 2008 v 18:43 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006


Týden 7 - 17. - 23. 4. 2006
Po třech dnech volna jsme teď v kryptě Wingfield Manor - Lowoodu. Tenhle den není moc hezky. Hester Odgers je ještě dnes s námi. Hraje Helen Burns, mladou přítelky Jane Eyre ve škole. Měli jsme to v této části opravdu obtížné, podle skriptu musí být Heleniny vlasy jasně měděné. Hledali jsme mezi spoustou dívek, ale žádná z nich neměla schopnost zahrát moudrou a světskou Helen. A pak jsme našli ji. S ohledem na výtky za práva dítěte jsme se rozhodli nabarvit jí vlasy.
Tento týden natáčíme velmi daleko - v Goyetově údolí - St. Rivers kostel, Morton. Znamená to přepravit spoustu věcí a i koně. Giles, manažer, našel kamenné stodoly z 19. století. Jsou na dně krásného údolí, kde se scházejí dvě řeky. Je to nádherné místo pro natáčení scén školy, ve které bude Jane učit. Ale není tu nikde WC, pitná voda, most, parkoviště - jen strmá přístupová stezka a přístup se zdá být nemožný. Jak můžeme poslat 20 lidí, aby tam byly každý den ?
Giles a jeho tým to zařídili tak, že to funguje. Za prvé - dělník na vrtné věži a jeho tým sestavili konstrukci která vede dolů z kopce - aby umožnili přístup. Pak kluci z anglo-americkými auty zřídili malé "kočárky", které vypadají trochu jako na nádražích pro dopravu lidí nahoru a dolů. Craig Gray, stavební manažer a jeho tým zhotovili pevné podlahy a jedna stodola se dá použít jako učebna - do ostatních se "stěhují" kostymérka, maskérka a ostatní doplňky.
Vzhledem k tomu, že všichni buď lezeme v údolí, nebo cestujeme "kočárky" nahoru a dolů, neexistuje žádný rozumný způsob, jak se dostat zpět na základnu na oběd - aniž bychom přišli o spoustu drahoceného času. Tak jsme zvolili grilování. Školní děti o ostatní se zdají být spokojení - mají své hamburgery a teplé bundy.
Týden 8 - 24. - 30. 4. 2008
Ačkoliv vše natáčíme v Derbyshire, je několik míst, které prostě nemohu najít v okolí. Dům paní Reedové je jedním z nich. Vnějšek natáčíme blízko Haddon Hall, to ano, ale pro velké a barevné pokoje musíme jet do Belton House. Belton je krásné místo - plné úžasné dekorace a nábytku.
Mike Hogan se k nám připojil na jeden den. Mike je náš fotograf. Nemáme čas na harmonogram. Ale Mike popadne herce a mezi natáčecími záběry je rychle fotografuje. Tímto způsobem dostává velmi spontánní záběry a nezdržuje natáčení. Má také veliké fotky.
Georgie Henley stále natáčí scény jako malá Jane. Je s námi po většinu týdne a povídáme si o její práci na natáčení Letopisů Narnie. Malá Jane má několik fyzických scén - facky, házení věcí, křik. Nick Wilkinson, koordinátor, se vždy ubezpečuje, že se Georgie cítí v bezpečí a nic jí nehrozí. Gerogie hraje také s Tarou Fitzgerald - děsivou paní Reedovou. Tara je fantastická a jsme nadšený, jak se jí Georgie "bojí".
Týden 9 - 1. - 7. 5. 2008
Je květnový svátek a venku svítí slunce, listy se objevují na stromech a jsme nazpět v Ilamm Hall. Na rozdíl od náledí, které tu bylo v březnu, jsme šťastni, že je lepší počasí. Můžete vidět rozdíl, jak to vypadalo - na počasí.
Ve středu jedu do Londýna na schůzku. Je to rychlé - chci být vždy u začátku a u konce natáčecího dne - točí se scény v Červeném pokoji a u toho nechci chybět. Byl jsem předvolán na BB HQ - kontrolorem dramat Alanem Yentobem a Jane Tranterovou. Je to důležité, proto jedu v obleku. Nervozně čekám venku před kanceláří a mám strach, že řeknou, že pracujeme špatně a že máme skončit. Důvodem zasedání je ale to, že se mě ptají, jestli nechci být další výkonný producent EastEnders. Je to sen a než jsem se rozkoukal, souhlasil jsem.
Nazpět v Derbyshire. Tento týden končí opět výletem do Londýna - kurýr Nigel Anthony spěchá, každý večer se musejí odesílat záběry do Todd AO v Londýně - musí být převedeny a zpracovány.


Týden 10 - 8. - 14. 5. 2006
V neděli večer si já a moje krásná partnerka Fiona oblékneme naše nejlepší šaty a jdeme do londýnského West Endu účastnit se předávání cen Bafta.
"Mnoho povyku pro nic", které jsem "vyrobil" v loňském roce bylo nominováno v kategorii nejlepších dramat. I Rufus Sewell, hvězda "Zkrocení zlé ženy" je nominován na nejlepšího herce. Susanna White je zde také - nominovaná za sériové drama "Black House". Fiona a já sedíme s Rufusem, Davidem Nichollsem a se Sarah Paris. Sarah Paris a já máme radost, že naše kolegyně Billie Piper dostala tři ocenění..
O půlnoci - v Popelčině stylu - společně se Susanne odcházíme. Řidič John nás rozváží přímo do našich bytů v Matlock, Derbyshire - kam se dostáváme v 03:15.
Jsme na Stannage Edge mimo Hathersage. Je to místo, kde budeme točit Janino blouznění v epizodě 4. Máme pocit, že jsme na vrcholku světa. Slunce svítí a my vidíme na míle daleko.
Přijela Gruzie King. Tato krásná mladá herečka hraje Rosamond Oliverovou a bude to její první vystoupení na obrazovce - chůze na rašeliništích a pozdrav. Ale málem se nenatáčelo - o týden dříve Gruzii odvezli s bolestmi žaludku do nemocnice a její agent nám sdělil, že je velmi nepravděpodobné, že by se zotavila z operace. Ale Gruzie učinila neuvěřitelná opatření a s potvrzením od lékaře (pro naše pojistitele) se vrátila k natáčení. To je voják!
Týden 11 - 15. - 21. 5. 2006
Haddon Hall nám dal mnoho, ale jsou tři prvky, které jsme prostě nemohli dosáhnout.
Není dostatečně dlouhý úsek, který by nám umožnil flexibilně natáčet postel v plamenech. Lord Edward Manners by to nedovolil. Takže Grenville Horner, náš designér započal stavební práce. Jsme v průmyslovém skladu v Chesterfieldu. Vypadá úplně jako každý jiný obchodní sklad, ale uvnitř jste "hozeni" zpět do světa Thornfieldu. Grenville a jeho tým brilantně zvládají architektonické práce a dokončují celkový dojem z Haddon Hallu, aby nám dali možnost natáčet zde naše choulostivé scény.
Není to ale ideální prostředí pro natáčení - střecha je z vlnité oceli a když prší, všechno co slyšíš, je jen bubnování kapek o střechu. Rozléhá se zde také hluk, proto se snažíme, aby Dick Manton a jeho tým měli šanci na nějaké slušné zvukové záběry. Připadáme si, že děláme normální televizní show. Chybí nám rašeliniště, velké domy, krajiny. Jsme celý den uvězněni ve tmě.
Je to velmi těžký týden pro Ruth Wilson - celé 2 dny natáčela probuzení, špatný sen atd. Nemá moc dialogu, ale každý záběr je na ní. Je koncentrovaná a skvělá, ale je nadšená, když se opět načínají natáčel dialogové scény s Toby Stephensem.
Vedení není snadné - na papíře to vypadá jednoduché, ale jsme stále trochu pozadu. Andrea Galer - kostýmní výtvarnice, oceněná za práci na Black house - stejně jako Rob Lane - skladatel. Jsou výborní - podařilo se nám nalákat špičkovou posádku.
Týden 12 - 22. - 28. 5. 2006
Prší. Je to hrozné, ale naštěstí nenatáčíme exteriéry.
Jsme zpátky na silnici - krásný soukromý dům v Calveru, který bude představovat vnější dům paní Reedové. Je to tak krásné - všechno je tak trochu snové, neskutečné.
Je to poslední scéna pro Rebeku Stanton - Bessie. A je to poslední pro Georgii Henley - malou Jane. Milujeme Georgii - je vtipná, milá, tvrdě pracující a velmi talentovaná. Tleskáme jim, když odcházejí.
Opět se vracíme na Haddon Hall. Personál a pan Edward Manners nás vítají. Je milé je znovu vidět. Haddon Hall v ranném létě je něco zvláštního - byli jsme opravdu rádi. Stejně jako jsme na počátku roku natáčeli spoustu scén vztahu mezi Rochesterm a Jane, teď natáčíme pozdější scény v příběhu. Toby Stephens a Ruth Wilson jsou lepší a lepší. Ve čtvrtek večer se Ruth necítí moc dobře. Když jsme v pátek ráno začali natáčet, tak nevypadala moc dobře. Je vyčerpaná po 12ti týdnech intenzivního natáčení. Je nemocná a máme o ni opravdový strach. Je v každé scéně a produkce se prostě nedá zastavit. Naštěstí pro nás je to skutečný voják a po sezení s maskérkou a kostymérkou je připravena natáčet. Jedeme jen velmi jednoduché scény, ve kterých může Ruth sedět a moc nemluví. Pracuje dnes s Lorraine - paní Fairfaxovou a odpoledne se už cítí lépe. Šprýmoval jsem a nabídl jí skleničku šampaňského - dnes byl 1000 záběr - a ona si ji vzala ! Snažím se jí sebrat ji nazpět a nabídnout jí místo toho čaj, ale pozdě. Pozdě odpoledne se objevuje její matka - byla na návštěvě - a Ruth odjíždí domů na víkend.
Cossima Littlewood je nazpět jako Adele. Bylo těžké najít dívku, která by jednala, zpívala francouzsky a tančila. Je velmi inteligentní a talentovaná a naše problémy jsou vyřešeny. Coco (jak jí říkáme) byla s námi od prvního dne a jsme rádi, že ji opět vidíme.
Elen Rowlands natáčí Širé Sargasové moře pro BBC 4. Je podle knihy Jean Rhysové a vypráví příběh z pohledu Berty Masonové, v němž popsala romanci s Rochesterem a jak skončila v Anglii. Je to zajímavé a do značné míry v rozporu s románem Ch. Brontëové. Elwen a já jsme byli požádáni o spolupráci a přestože náš přístup je velmi odlišný, čtenáři se mohou těšit na určité podobnosti při požáru Thornfieldu. Přesně tak, dal jsem jim naše záběry.
Týden 13 - 29. 5. - 4. 6. 2006
Mám zvláštní náladu. Stále se ptám, jestli natáčíme román Jane Eyre správně ? Vložili jsme peníze do správného projektu ? Bude publikum Jane a Rochestera milovat ? Jsou někde scény, které musíme předělat ? Jak bude postižena moje kariéra, když překročíme rozpočet ?
Je krásné být v létě v Derbyshire. je tak svěží, zelený a krásný. Ještě několik dní budeme v Haddon Hallu a pak budeme natáčet Karibik interiéry - v epizodě 3. Měl jsem o těchto scénách sen - v mém snu jsem dorazil na natáčení a scény byly umístěny do roku 1970 i s oblečením. Probudil jsem se celý zpocený.
Předposlední den jsme trávili na krásném Chatsworth Estate. Budeme nacvičovat scény ze 3. epizody. Končí bouřkou. Je to klíčová scéna z knihy - scénář napsala Sandy Welch. Ruth a Toby zkouší a já jsem úplně uzemněn. Rozsah, podrobnosti a emoce na místě natáčení a jejich výkony - srdce mi tluče a na konci jsem nadšen. Vzhledem k tomu, že zkouška končí, zvedne se spontánní vlna potlesku. Viděl jsem některé skvělé scény za poslední tři měsíce, ale toto je vrchol. Ruth Wilson a Toby Stephens vidí můj zmatek ve tváři a smějí se mi, jak jsem měkký.
Tento týden jsem velmi unavený. Susanna říká, že máme vzít Ruth a Tobyho na večeři - jako poděkování za to, že jsou takový skvělý tým hráčů. Jsme jim velmi vděčni. Příští večer nás lord Edward Manners (vlastník Haddon Hallu)sám zve do restaurace jako poděkování nás zve na večeři. Je to veliká laskavost, nejenže s námi lord Edward mluví, ale bere nás všechny na večeři - je fantastický společník - skvělý hostitel, znalý, vtipný, zajímavý. Je to krásný konec naší zkušenosti s Haddon Hallem.
Na poslední natáčecí den v Haddon Hällu nás bere do domu mimo Bakewell, který bude představovat Ferndean, dům, ve kterém bude žít Rochester ve 4. díle. Je krásný, slunečný den, všichni jsou uvolnění, ale není to vůbec snadný den. Často jsme potřebovali jiné světlo. Ruth Wilson každému z týmu přinesla ledovou smetanovou zmrzlinu. Odpoledne zakončujeme natáčením neuvěřitelně romantických scén mezi Tobym a Ruth. Susanne si myslí, že je to Tobyho nejlepší scéna doposud. Je to známkou jeho profesionality a talentu, i tento poslední den stále usiluje o dokonalost.
Nakonec jsme všichni odjeli do PAV, což je noční klub v městečku Matlock - všichni, celý náš tým a celá posádka. Je to velmi veselé, tolik lidí.
Týden 14 - 5. - 12. 6. 2006
V pondělí ráno já, Susanna, Georgie Henley, její maminka Helen a pouze několik ostatních odcházíme na letiště Lutton k letu na Gran Canaria. Po 4 hodinách letu doletíme do Playa del Ingles, plného opálených britských a německých turistů.
Druhý den ráno v 5:30 odjíždíme do dun Maspalomas. Ale slunce vychází až v 7:00 a jsme na špatném místě - ve tmě jsme dojeli do jiné části, než jsme plánovali. Druhý den to zkoušíme znovu. Je to perfektní! Jsme na správném místě, noční vítr odfoukl všechny nepříjemné stopy v písku a den je bezmračný. Georgia sedí v písku, na hlavě červený a zlatý šátek, kolem měkké červené svítání. Super. Záběr máme po hodině natáčení. Vracíme se zpět do hotelu na snídani a po obědě se vracíme do Londýna. Máme záběry pouště velmi levně - je to velmi stylový a velmi originální začátek seriálu Jane Eyre.
Zajímalo by mě, jak se naše naše dílo bude líbit. Jistě, ti, kteří znají knihu, budou zdůrazňovat co jsme vynechali, co jsme předělali a to co jsme vytvořili. Doufám, že publiku se bude náš příběh líbit.
V létě nás čeká post-produkce. Každá epizoda, vše se bude upravovat dva nebo tři týdny. Pak hudba, zvuk, zvláštní efekty, barevné třídění - to vše se bude přidávat. Vše bude trvat asi tak do konce září.NAVRCHOLU.cz

... další články

8. srpna 2008 v 7:32 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006
Ruth Wilson je udýchaná poté, co sprintovala ze severního londýnského studio. Její hnědé vlasy jsou svázané v uzlu, nenosí ani trošku make-upu, její džíny jsou obyčejné a její boty ošumělé. Její jemný a krásný vzhled vypadá svěže a diametrálně oponuje lesku protěžovaných mladých hvězdiček. Ale před osmi měsíci,poté co stěží vyšla ze školy dramatu, byla tato neznámá herečka vybrána na roli Jane Eyre v BBC nové adaptaci - drahokamu jeho podzimního plánu."Seděla jsem naproti Toby Stephensovi, který hraje Rochestera, vedle byla Francesca Annis - lady Ingram a blízko malá Georgie Henley - malá Jane Eyre . Musela jsem se jim představit: "Ahoj já jsem Ruth Wilson a hraji Jane Eyre."Cítila jsem se tak nějak malá proti nim." Oproti jejím prvním dojmům Ruth našla v Toby Stephensovi důvěrníka. "Kvůli všem zlým postavám, které hrával a jeho aristokratickému úšklebku jsem si pomyslela: "Oh ne, on bude hrozný."
Ale Toby je legenda. Tak během každodenního 12ti hodnového natáčení v Derbyshire byla Ruth ráda, že mohla sdílet jeho přívěs." On je jak závan svěžího vzduchu a nebere se vůbec vážně - strkal si želatinové hady do nosu." Když Ruth během natáčení onemocněla, Toby přišel na pomoc.
"Byla jsem opravdu nemocná, cítila se se hrozně. Toby běžel do ASDA a kupoval vše, co je potřeba, když jste nemocný : videokazety, jídlo a pilulky všech druhů - medicínu pro všechno. Je opravdu báječný. Líbat se s ním v daných scénách byla výhoda ne práce - ne opravdu to bylo totálně profesionální a nevinné, jako posezení u šálku čaje." Ruthiino nadšení pro Tobyho Stephense směřuje už k jejímu dětství - ovládaného třemi staršími bratry : Sam 31 - BBC žurnalista, Toby 29 - učitel a Matt 27 - tiskový prodejce." Musela jsem bojovat o svoje místo mezi mými bratry - to mě udělalo docela silnou, docela přímou a jistou." Sourozenci vyrostli v Sheppertonu , Middlesexu - kde žili v hezkém domku s zahradou, řekou, měli psa, kočky a jezdili na řece . Její otec, Nigel, pracuje ve městě, matka Marie - pracovala donedávna, než se stala ženou v domácnosti . Ve věku z 13 let , se Ruth připojila k místnímu mládému divadlu a když jí bylo 16 let a servírovala čaj a koláčky v místní kavárně odchytil jí agent modelingové agentury a najala ji jako modelku . I tak začala Ruth studovat - historii na Nottinghamské universitě . Nevyhnutelně trávila více času v divadle než modelingem - prohlížela si herecké texty se skupinou hereckých přátela připravovali se na obsazení Lady Macbeth, Juliet v Romeo a Juliet a vyhrála čtyři hvězdy v Edinburghském festivalu. Při studiu na LAMDA, přišla pozvánka na konkurs Jane Eyre - Ruth četla Charlotte Brontë když byla ve škole. "Můj agent mě posílal na každý konkurs." Ironií pro herečku, kterou proslavila něžná a nevinná Jane Eyre je to, že další větší role - typ Paris Hilton typ v Suburban Shootout - satiře o zoufalých ženách v domácnosti. "To je fraška a komedie o předměstských ženách se zbraněmi, a hraji děvče, které letí po všem, co nosí kalhoty."Ruth nyní žije v Waterloo se třemi přáteli z univerzity a je současně bez ní vlastního pana Rochestera. "Já teď opravdu nemám čas na přítele" řekne nenuceně.Ale s jejími zelenýma očima a zmíněným kouzlem, to nemůže být nadlouho - na tuto Brontë hrdinkou čeká hvězda jejího vlastního románku. Adaptace Jane Eyre začne na BBC na 24. září 2006 v 9 večer.

... info

7. srpna 2008 v 19:39 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Do rubriky Toby Stephens v novinových článcích jsem přidala nové "výstřižky" :o)
Sakra, ten chlap čím je starší, tím vypadá líp - nemyslíte ?

The Prisoner (2009)

7. srpna 2008 v 10:44 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
AMC TV oznámila natáčení remake úspěšného seriálu The Prisoner (Vězeň). Tento 17ti dílný seriál z roku 1967 se u nás sice nikdy nevysílal, ale s pomocí internetu si našel fanoušky i v České republice. Stal se inspirací k filmu Truman Show a k neméně slavnému americkému seriálu The Lost (Ztraceni).
_____________________________________________________________________________
Na začátku všeho je jedna jediná obálka. A rozčilený muž, který ji předává svým nadřízeným. Z neznámých důvodů dává výpověď z britských tajných služeb. Přichází domů a začíná si balit kufry. Pak náhle tma. Probouzí se v podivném místě, nazývaném Vesnice. Nikdo tu nemá jméno, všichni jsou jen čísla. Na každém kroku je sledují kamery a všechny pokusy o útěk jsou přísně trestány. Vládce tohoto zvláštního mikrosvěta, disponující fantastickou a supermoderní technologií, má číslo 2. Náš vězeň je číslo 6. Kdo je ale číslo 1? A co všichni vlastně chtějí? Jsou ti ostatní vězni, nebo dozorci? A proč je číslo 2 pořád někdo jiný? Opravdu se odsud nedá utéct?
_____________________________________________________________________________
V nových rolích se nám představí:
Jim Caviezel jako číslo 6 a Ian McKellen jako číslo 2
Hayley Atwell jako číslo 41-5
Ruth Wilson jako číslo 313
Lennie James jako číslo 147
NAVRCHOLU.cz

Širé Sargasové moře (2006)

5. srpna 2008 v 7:41 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
... našla jsem pár dalších obrázků z filmu Wide Sargasso sea (2006).

NAVRCHOLU.cz

Mamma Mia (2008)

4. srpna 2008 v 11:48 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Tak jsem se těšila do kina - myslela jsem, že film už snad bude mít u nás premiéru, ale od 17.8. snad až do půlky října se v našem kině budou provádět stavební úravy, takže nic. Aaaaach joooo :o( Tak aspoň malinká upoutávka - jsem na tenhle film zvědavá - skvělé herecké obsazení (nestárnoucí Meryl Streep, stále fešák Pierce Brosnan a prostě zlatíčko Colin Firth), známé písničky, uvidíme ...

Robin Hood - 3. série

4. srpna 2008 v 10:24 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
Podle oficiálních informací by ve 3. sérii seriálu Robin Hood měl Toby Stephens hrát roli prince Johna (dle svých slov - egocentrického maniaka). Natáčí se v Maďarsku (v Budapešti) a série se začne v premiéře vysílat v lednu 2009 - ale samozřejmě ne u nás - kdy dorazí k nám, to uvidíme .
Že bych se pak přeci jen konečně začala dívat ???? :o)
... ještě seriál ani neuvedli v televizi, ale fanynky se už činí :o)
NAVRCHOLU.cz

Rozum a cit - místa natáčení

2. srpna 2008 v 17:54 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
Jak jsem slíbila, vložím sem fotky míst, kde se natáčela verze Sense and Sensibility (Rozum a cit) z roku 1995. Nádhera, co ? Prostě ta Anglie mě bere ....
Blickling Hall, Norfolk
Saltram House, Plymounth
Trafalgar Park, Salisbury
Mompesson House, Devon
Montacute House, Somerset
Compton Castle, Marldon, Devon