... další články

8. srpna 2008 v 7:32 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006
Ruth Wilson je udýchaná poté, co sprintovala ze severního londýnského studio. Její hnědé vlasy jsou svázané v uzlu, nenosí ani trošku make-upu, její džíny jsou obyčejné a její boty ošumělé. Její jemný a krásný vzhled vypadá svěže a diametrálně oponuje lesku protěžovaných mladých hvězdiček. Ale před osmi měsíci,poté co stěží vyšla ze školy dramatu, byla tato neznámá herečka vybrána na roli Jane Eyre v BBC nové adaptaci - drahokamu jeho podzimního plánu."Seděla jsem naproti Toby Stephensovi, který hraje Rochestera, vedle byla Francesca Annis - lady Ingram a blízko malá Georgie Henley - malá Jane Eyre . Musela jsem se jim představit: "Ahoj já jsem Ruth Wilson a hraji Jane Eyre."Cítila jsem se tak nějak malá proti nim." Oproti jejím prvním dojmům Ruth našla v Toby Stephensovi důvěrníka. "Kvůli všem zlým postavám, které hrával a jeho aristokratickému úšklebku jsem si pomyslela: "Oh ne, on bude hrozný."
Ale Toby je legenda. Tak během každodenního 12ti hodnového natáčení v Derbyshire byla Ruth ráda, že mohla sdílet jeho přívěs." On je jak závan svěžího vzduchu a nebere se vůbec vážně - strkal si želatinové hady do nosu." Když Ruth během natáčení onemocněla, Toby přišel na pomoc.
"Byla jsem opravdu nemocná, cítila se se hrozně. Toby běžel do ASDA a kupoval vše, co je potřeba, když jste nemocný : videokazety, jídlo a pilulky všech druhů - medicínu pro všechno. Je opravdu báječný. Líbat se s ním v daných scénách byla výhoda ne práce - ne opravdu to bylo totálně profesionální a nevinné, jako posezení u šálku čaje." Ruthiino nadšení pro Tobyho Stephense směřuje už k jejímu dětství - ovládaného třemi staršími bratry : Sam 31 - BBC žurnalista, Toby 29 - učitel a Matt 27 - tiskový prodejce." Musela jsem bojovat o svoje místo mezi mými bratry - to mě udělalo docela silnou, docela přímou a jistou." Sourozenci vyrostli v Sheppertonu , Middlesexu - kde žili v hezkém domku s zahradou, řekou, měli psa, kočky a jezdili na řece . Její otec, Nigel, pracuje ve městě, matka Marie - pracovala donedávna, než se stala ženou v domácnosti . Ve věku z 13 let , se Ruth připojila k místnímu mládému divadlu a když jí bylo 16 let a servírovala čaj a koláčky v místní kavárně odchytil jí agent modelingové agentury a najala ji jako modelku . I tak začala Ruth studovat - historii na Nottinghamské universitě . Nevyhnutelně trávila více času v divadle než modelingem - prohlížela si herecké texty se skupinou hereckých přátela připravovali se na obsazení Lady Macbeth, Juliet v Romeo a Juliet a vyhrála čtyři hvězdy v Edinburghském festivalu. Při studiu na LAMDA, přišla pozvánka na konkurs Jane Eyre - Ruth četla Charlotte Brontë když byla ve škole. "Můj agent mě posílal na každý konkurs." Ironií pro herečku, kterou proslavila něžná a nevinná Jane Eyre je to, že další větší role - typ Paris Hilton typ v Suburban Shootout - satiře o zoufalých ženách v domácnosti. "To je fraška a komedie o předměstských ženách se zbraněmi, a hraji děvče, které letí po všem, co nosí kalhoty."Ruth nyní žije v Waterloo se třemi přáteli z univerzity a je současně bez ní vlastního pana Rochestera. "Já teď opravdu nemám čas na přítele" řekne nenuceně.Ale s jejími zelenýma očima a zmíněným kouzlem, to nemůže být nadlouho - na tuto Brontë hrdinkou čeká hvězda jejího vlastního románku. Adaptace Jane Eyre začne na BBC na 24. září 2006 v 9 večer.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama