Z diáře producenta Diedericka Santera 2

11. srpna 2008 v 18:43 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006


Týden 7 - 17. - 23. 4. 2006
Po třech dnech volna jsme teď v kryptě Wingfield Manor - Lowoodu. Tenhle den není moc hezky. Hester Odgers je ještě dnes s námi. Hraje Helen Burns, mladou přítelky Jane Eyre ve škole. Měli jsme to v této části opravdu obtížné, podle skriptu musí být Heleniny vlasy jasně měděné. Hledali jsme mezi spoustou dívek, ale žádná z nich neměla schopnost zahrát moudrou a světskou Helen. A pak jsme našli ji. S ohledem na výtky za práva dítěte jsme se rozhodli nabarvit jí vlasy.
Tento týden natáčíme velmi daleko - v Goyetově údolí - St. Rivers kostel, Morton. Znamená to přepravit spoustu věcí a i koně. Giles, manažer, našel kamenné stodoly z 19. století. Jsou na dně krásného údolí, kde se scházejí dvě řeky. Je to nádherné místo pro natáčení scén školy, ve které bude Jane učit. Ale není tu nikde WC, pitná voda, most, parkoviště - jen strmá přístupová stezka a přístup se zdá být nemožný. Jak můžeme poslat 20 lidí, aby tam byly každý den ?
Giles a jeho tým to zařídili tak, že to funguje. Za prvé - dělník na vrtné věži a jeho tým sestavili konstrukci která vede dolů z kopce - aby umožnili přístup. Pak kluci z anglo-americkými auty zřídili malé "kočárky", které vypadají trochu jako na nádražích pro dopravu lidí nahoru a dolů. Craig Gray, stavební manažer a jeho tým zhotovili pevné podlahy a jedna stodola se dá použít jako učebna - do ostatních se "stěhují" kostymérka, maskérka a ostatní doplňky.
Vzhledem k tomu, že všichni buď lezeme v údolí, nebo cestujeme "kočárky" nahoru a dolů, neexistuje žádný rozumný způsob, jak se dostat zpět na základnu na oběd - aniž bychom přišli o spoustu drahoceného času. Tak jsme zvolili grilování. Školní děti o ostatní se zdají být spokojení - mají své hamburgery a teplé bundy.
Týden 8 - 24. - 30. 4. 2008
Ačkoliv vše natáčíme v Derbyshire, je několik míst, které prostě nemohu najít v okolí. Dům paní Reedové je jedním z nich. Vnějšek natáčíme blízko Haddon Hall, to ano, ale pro velké a barevné pokoje musíme jet do Belton House. Belton je krásné místo - plné úžasné dekorace a nábytku.
Mike Hogan se k nám připojil na jeden den. Mike je náš fotograf. Nemáme čas na harmonogram. Ale Mike popadne herce a mezi natáčecími záběry je rychle fotografuje. Tímto způsobem dostává velmi spontánní záběry a nezdržuje natáčení. Má také veliké fotky.
Georgie Henley stále natáčí scény jako malá Jane. Je s námi po většinu týdne a povídáme si o její práci na natáčení Letopisů Narnie. Malá Jane má několik fyzických scén - facky, házení věcí, křik. Nick Wilkinson, koordinátor, se vždy ubezpečuje, že se Georgie cítí v bezpečí a nic jí nehrozí. Gerogie hraje také s Tarou Fitzgerald - děsivou paní Reedovou. Tara je fantastická a jsme nadšený, jak se jí Georgie "bojí".
Týden 9 - 1. - 7. 5. 2008
Je květnový svátek a venku svítí slunce, listy se objevují na stromech a jsme nazpět v Ilamm Hall. Na rozdíl od náledí, které tu bylo v březnu, jsme šťastni, že je lepší počasí. Můžete vidět rozdíl, jak to vypadalo - na počasí.
Ve středu jedu do Londýna na schůzku. Je to rychlé - chci být vždy u začátku a u konce natáčecího dne - točí se scény v Červeném pokoji a u toho nechci chybět. Byl jsem předvolán na BB HQ - kontrolorem dramat Alanem Yentobem a Jane Tranterovou. Je to důležité, proto jedu v obleku. Nervozně čekám venku před kanceláří a mám strach, že řeknou, že pracujeme špatně a že máme skončit. Důvodem zasedání je ale to, že se mě ptají, jestli nechci být další výkonný producent EastEnders. Je to sen a než jsem se rozkoukal, souhlasil jsem.
Nazpět v Derbyshire. Tento týden končí opět výletem do Londýna - kurýr Nigel Anthony spěchá, každý večer se musejí odesílat záběry do Todd AO v Londýně - musí být převedeny a zpracovány.


Týden 10 - 8. - 14. 5. 2006
V neděli večer si já a moje krásná partnerka Fiona oblékneme naše nejlepší šaty a jdeme do londýnského West Endu účastnit se předávání cen Bafta.
"Mnoho povyku pro nic", které jsem "vyrobil" v loňském roce bylo nominováno v kategorii nejlepších dramat. I Rufus Sewell, hvězda "Zkrocení zlé ženy" je nominován na nejlepšího herce. Susanna White je zde také - nominovaná za sériové drama "Black House". Fiona a já sedíme s Rufusem, Davidem Nichollsem a se Sarah Paris. Sarah Paris a já máme radost, že naše kolegyně Billie Piper dostala tři ocenění..
O půlnoci - v Popelčině stylu - společně se Susanne odcházíme. Řidič John nás rozváží přímo do našich bytů v Matlock, Derbyshire - kam se dostáváme v 03:15.
Jsme na Stannage Edge mimo Hathersage. Je to místo, kde budeme točit Janino blouznění v epizodě 4. Máme pocit, že jsme na vrcholku světa. Slunce svítí a my vidíme na míle daleko.
Přijela Gruzie King. Tato krásná mladá herečka hraje Rosamond Oliverovou a bude to její první vystoupení na obrazovce - chůze na rašeliništích a pozdrav. Ale málem se nenatáčelo - o týden dříve Gruzii odvezli s bolestmi žaludku do nemocnice a její agent nám sdělil, že je velmi nepravděpodobné, že by se zotavila z operace. Ale Gruzie učinila neuvěřitelná opatření a s potvrzením od lékaře (pro naše pojistitele) se vrátila k natáčení. To je voják!
Týden 11 - 15. - 21. 5. 2006
Haddon Hall nám dal mnoho, ale jsou tři prvky, které jsme prostě nemohli dosáhnout.
Není dostatečně dlouhý úsek, který by nám umožnil flexibilně natáčet postel v plamenech. Lord Edward Manners by to nedovolil. Takže Grenville Horner, náš designér započal stavební práce. Jsme v průmyslovém skladu v Chesterfieldu. Vypadá úplně jako každý jiný obchodní sklad, ale uvnitř jste "hozeni" zpět do světa Thornfieldu. Grenville a jeho tým brilantně zvládají architektonické práce a dokončují celkový dojem z Haddon Hallu, aby nám dali možnost natáčet zde naše choulostivé scény.
Není to ale ideální prostředí pro natáčení - střecha je z vlnité oceli a když prší, všechno co slyšíš, je jen bubnování kapek o střechu. Rozléhá se zde také hluk, proto se snažíme, aby Dick Manton a jeho tým měli šanci na nějaké slušné zvukové záběry. Připadáme si, že děláme normální televizní show. Chybí nám rašeliniště, velké domy, krajiny. Jsme celý den uvězněni ve tmě.
Je to velmi těžký týden pro Ruth Wilson - celé 2 dny natáčela probuzení, špatný sen atd. Nemá moc dialogu, ale každý záběr je na ní. Je koncentrovaná a skvělá, ale je nadšená, když se opět načínají natáčel dialogové scény s Toby Stephensem.
Vedení není snadné - na papíře to vypadá jednoduché, ale jsme stále trochu pozadu. Andrea Galer - kostýmní výtvarnice, oceněná za práci na Black house - stejně jako Rob Lane - skladatel. Jsou výborní - podařilo se nám nalákat špičkovou posádku.
Týden 12 - 22. - 28. 5. 2006
Prší. Je to hrozné, ale naštěstí nenatáčíme exteriéry.
Jsme zpátky na silnici - krásný soukromý dům v Calveru, který bude představovat vnější dům paní Reedové. Je to tak krásné - všechno je tak trochu snové, neskutečné.
Je to poslední scéna pro Rebeku Stanton - Bessie. A je to poslední pro Georgii Henley - malou Jane. Milujeme Georgii - je vtipná, milá, tvrdě pracující a velmi talentovaná. Tleskáme jim, když odcházejí.
Opět se vracíme na Haddon Hall. Personál a pan Edward Manners nás vítají. Je milé je znovu vidět. Haddon Hall v ranném létě je něco zvláštního - byli jsme opravdu rádi. Stejně jako jsme na počátku roku natáčeli spoustu scén vztahu mezi Rochesterm a Jane, teď natáčíme pozdější scény v příběhu. Toby Stephens a Ruth Wilson jsou lepší a lepší. Ve čtvrtek večer se Ruth necítí moc dobře. Když jsme v pátek ráno začali natáčet, tak nevypadala moc dobře. Je vyčerpaná po 12ti týdnech intenzivního natáčení. Je nemocná a máme o ni opravdový strach. Je v každé scéně a produkce se prostě nedá zastavit. Naštěstí pro nás je to skutečný voják a po sezení s maskérkou a kostymérkou je připravena natáčet. Jedeme jen velmi jednoduché scény, ve kterých může Ruth sedět a moc nemluví. Pracuje dnes s Lorraine - paní Fairfaxovou a odpoledne se už cítí lépe. Šprýmoval jsem a nabídl jí skleničku šampaňského - dnes byl 1000 záběr - a ona si ji vzala ! Snažím se jí sebrat ji nazpět a nabídnout jí místo toho čaj, ale pozdě. Pozdě odpoledne se objevuje její matka - byla na návštěvě - a Ruth odjíždí domů na víkend.
Cossima Littlewood je nazpět jako Adele. Bylo těžké najít dívku, která by jednala, zpívala francouzsky a tančila. Je velmi inteligentní a talentovaná a naše problémy jsou vyřešeny. Coco (jak jí říkáme) byla s námi od prvního dne a jsme rádi, že ji opět vidíme.
Elen Rowlands natáčí Širé Sargasové moře pro BBC 4. Je podle knihy Jean Rhysové a vypráví příběh z pohledu Berty Masonové, v němž popsala romanci s Rochesterem a jak skončila v Anglii. Je to zajímavé a do značné míry v rozporu s románem Ch. Brontëové. Elwen a já jsme byli požádáni o spolupráci a přestože náš přístup je velmi odlišný, čtenáři se mohou těšit na určité podobnosti při požáru Thornfieldu. Přesně tak, dal jsem jim naše záběry.
Týden 13 - 29. 5. - 4. 6. 2006
Mám zvláštní náladu. Stále se ptám, jestli natáčíme román Jane Eyre správně ? Vložili jsme peníze do správného projektu ? Bude publikum Jane a Rochestera milovat ? Jsou někde scény, které musíme předělat ? Jak bude postižena moje kariéra, když překročíme rozpočet ?
Je krásné být v létě v Derbyshire. je tak svěží, zelený a krásný. Ještě několik dní budeme v Haddon Hallu a pak budeme natáčet Karibik interiéry - v epizodě 3. Měl jsem o těchto scénách sen - v mém snu jsem dorazil na natáčení a scény byly umístěny do roku 1970 i s oblečením. Probudil jsem se celý zpocený.
Předposlední den jsme trávili na krásném Chatsworth Estate. Budeme nacvičovat scény ze 3. epizody. Končí bouřkou. Je to klíčová scéna z knihy - scénář napsala Sandy Welch. Ruth a Toby zkouší a já jsem úplně uzemněn. Rozsah, podrobnosti a emoce na místě natáčení a jejich výkony - srdce mi tluče a na konci jsem nadšen. Vzhledem k tomu, že zkouška končí, zvedne se spontánní vlna potlesku. Viděl jsem některé skvělé scény za poslední tři měsíce, ale toto je vrchol. Ruth Wilson a Toby Stephens vidí můj zmatek ve tváři a smějí se mi, jak jsem měkký.
Tento týden jsem velmi unavený. Susanna říká, že máme vzít Ruth a Tobyho na večeři - jako poděkování za to, že jsou takový skvělý tým hráčů. Jsme jim velmi vděčni. Příští večer nás lord Edward Manners (vlastník Haddon Hallu)sám zve do restaurace jako poděkování nás zve na večeři. Je to veliká laskavost, nejenže s námi lord Edward mluví, ale bere nás všechny na večeři - je fantastický společník - skvělý hostitel, znalý, vtipný, zajímavý. Je to krásný konec naší zkušenosti s Haddon Hallem.
Na poslední natáčecí den v Haddon Hällu nás bere do domu mimo Bakewell, který bude představovat Ferndean, dům, ve kterém bude žít Rochester ve 4. díle. Je krásný, slunečný den, všichni jsou uvolnění, ale není to vůbec snadný den. Často jsme potřebovali jiné světlo. Ruth Wilson každému z týmu přinesla ledovou smetanovou zmrzlinu. Odpoledne zakončujeme natáčením neuvěřitelně romantických scén mezi Tobym a Ruth. Susanne si myslí, že je to Tobyho nejlepší scéna doposud. Je to známkou jeho profesionality a talentu, i tento poslední den stále usiluje o dokonalost.
Nakonec jsme všichni odjeli do PAV, což je noční klub v městečku Matlock - všichni, celý náš tým a celá posádka. Je to velmi veselé, tolik lidí.
Týden 14 - 5. - 12. 6. 2006
V pondělí ráno já, Susanna, Georgie Henley, její maminka Helen a pouze několik ostatních odcházíme na letiště Lutton k letu na Gran Canaria. Po 4 hodinách letu doletíme do Playa del Ingles, plného opálených britských a německých turistů.
Druhý den ráno v 5:30 odjíždíme do dun Maspalomas. Ale slunce vychází až v 7:00 a jsme na špatném místě - ve tmě jsme dojeli do jiné části, než jsme plánovali. Druhý den to zkoušíme znovu. Je to perfektní! Jsme na správném místě, noční vítr odfoukl všechny nepříjemné stopy v písku a den je bezmračný. Georgia sedí v písku, na hlavě červený a zlatý šátek, kolem měkké červené svítání. Super. Záběr máme po hodině natáčení. Vracíme se zpět do hotelu na snídani a po obědě se vracíme do Londýna. Máme záběry pouště velmi levně - je to velmi stylový a velmi originální začátek seriálu Jane Eyre.
Zajímalo by mě, jak se naše naše dílo bude líbit. Jistě, ti, kteří znají knihu, budou zdůrazňovat co jsme vynechali, co jsme předělali a to co jsme vytvořili. Doufám, že publiku se bude náš příběh líbit.
V létě nás čeká post-produkce. Každá epizoda, vše se bude upravovat dva nebo tři týdny. Pak hudba, zvuk, zvláštní efekty, barevné třídění - to vše se bude přidávat. Vše bude trvat asi tak do konce září.NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama