Prosinec 2008

Volání o pomoc (2007) Reign Over me (2007)

29. prosince 2008 v 18:21 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA


Film o síle přátelství, které ovlivnila jedna osudová událost. Alan- úspěšný zubař,který vede poměrně spokojený život s manželkou a dvěmi dcerami.Cestou domů potkává svého spolubydlícího z vysoké školy Charlieho,který si na něj zpočátku vůbec nevzpomíná.Charlie prožil tragédii a nechce o ní hovořit - stále více se uzavírá do sebe.Alan se mu snaží ze všech sil pomoci, ale sám se přitom odcizuje vlastní rodině.Vynikající herecké výkony, obzvláště Adam Sandler předvádí, že dokáže zahrát i jinou než komickou figuru - nečekala jsem od něj takový dobrý a vážný výkon. Scéna u soudu a poté rohovor s rodiči bývalé ženy - doslova mi vyhrkly slzy do očí - a nestydím se za to. Don Cheadle jako vždy skvělý.
NAVRCHOLU.cz

Miss Marple - Nemesis

23. prosince 2008 v 9:16 | Ellinka :o) |  RUTH WILSON

Veselé Vánoce :o)

19. prosince 2008 v 7:05 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)Ruth v The Prisoner (2009)

16. prosince 2008 v 10:49 | Ellinka :o) |  RUTH WILSON

Ruth Wilson spolu s Jimem Caveizelem a Ianem McKellenem v pauze natáčení remake série The Prisoner

Stanage Edge - Derbyshire

14. prosince 2008 v 20:10 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Stanage Edge v Derbyshire je mekkou pro horolezce a pěší turisty. Nachází se na severu vřesoviště Hathersage v Derbyshire Peak District. Je to pískovcový útvar - jeho délka je 400 - 450 metrů a výška asi 25 metrů. V posledních letech Stanage Edge doplácí na svoji "popularitu" - natáčelo se zde mnoho filmových scén (Jane Eyre, Pýcha a předsudek atd.) vlivem velké návštěvnosti jak pěších turistů, tak horolezců se pomalu tvoří trhliny, eroze a mizí kapradiny a vřesoviště. Podívejte se sami - není to nádhera - a nebyla by škoda o takovou krásu přijít ??? I když je pravda, že i já bych se tam moc ráda podívala ... ale opatrně .... :o)
Doll House - Christie´s - 20.-21.1.2009

12. prosince 2008 v 10:29 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Aukční síň Christie´s oznámila, že jim byla nabídnuta k prodeji v aukci fascinující soukromá sbírka Rogera Warnera z Jižního Kensingtonu. Jednou z mnoha položek je Dům pro panenky asi z roku 1750. Jedná se o "kabinet", který se skládá ze 4 pokojíčků, které jsou zdobeny miniaturním nábytkem a doplňky. Zajímavý je hlavně tím, že některé doplňky - hlavně oblečení pro panenky a dekorace - vytvořila Charlotte Brontëová, když v roce 1839 pracovala jako vychovatelka v bohaté rodině Sigwiků ve Skiptonu v Yorkshiru. Charlotte byla velmi nešťastná a smutná, když pracovala pro tuto rodinu, což dokládá i dopis, který posla své sestře Emily v červnu 1839, kde píše, že se jí velmi stýská, že paní domu nezajímá nic jiného, než jak jí dát co největší množství práce a že uvažuje o návratu domů.

Pan Warner koupil tento domeček v aukci v roce 1974 za 400 liber, ale dnešní cena se očekává na 800.000 liber. Takže pokud si chcete udělat radost a koupit si nějakou starožitnost - zajeďte se podívat 20. a 21. ledna 2009 do aukční síně Christie´s. :o)

Autogramy - moje úspěchy :o)

8. prosince 2008 v 20:50 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
... kromě toho, že jsem tak trošku praštěná ještě sbírám autogramy ... z těchto mám opravdickou radost

Toby Stephens

Toby Stephens - 2 autogram
Ralph Fiennes
Colin Firth
Timothy Dalton
Cameron Diaz
Rowan Atkinson

Georgia Henley
Marg Helbengerger
Halle Berry
Angelina Jolie
John Travolta
David Suchet

Harison Ford
a všichni z Harryho Pottera :o)

NAVRCHOLU.cz

:o)

7. prosince 2008 v 16:48 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
... pro tohohle herce mám tak trošku slabost - což je ovšem vidět skoro v celém blogu :o)

... ještě několik fotek z natáčení :o)

5. prosince 2008 v 19:24 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006
Našla jsem ještě několik fotek z natáčení seriálu Jane Eyre z roku 2006. Natáčelo se na Kanárských ostrovech - v písečných dunách Maspalomas. Malá Jane je, jak jistě poznáváte Georgia Henley, kterou proslavila role Lucinky Pevensiové z filmu Letopisy Narnie ..., zimní scény z Letopisů Narnie se natáčely asi 10 minut od mého bydliště a je zvláštní vidět ta známá místa ve filmu ....

.... tahle scéna, kterou celý seriál Jane Eyre začíná se vlastně točila jako úplně poslední


Toby Stephens a alkohol ....

5. prosince 2008 v 19:01 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS


Toby Stephens se se svým biologickým otcem Robertem Stephensem moc nestýkal, ale zdědil nejen jeho (samozřejmě i matčino) herecké nadání, ale i jeho sklony k alkoholismu. Začalo to již na dramatické škole, kde je spousta faktorů, které k pití přispívají. "Byla to taková mrtvá doba, kdy moc nefungujete a někdy to ovlivní vaší sebedůvěru. Stále jsem si říkal, že neco není v pořádku - mám zrzavé vlasy, pihovatý obličej, jsem příliš starý, nejsem dost Londýnský atd. Bylo toho hodně k přemýšlení … Měl jsem co na práci, hrál jsem, ale i tak jsem seděl a přemýšlel o tom všem a pil" "Posledních 11 let nepiji. Mám hrozný strach z toho, co jsem viděl u otce a nechci jít stejnou cestou. Přestal jsem s tím včas, než jsem dosáhl nejhoršího."

Herečka Diana Rigg by mohla říct, že bylo dosaženo dna - bylo to toho dne, kdy téměř vynechal matiné ve West Endu - protože byl doma a vyspával se z nočního flámu. "Zcela správně, stalo se to. Byl jsem pak velmi nervózní a vzteklý … Už nikdy…".
Toby Stephens je skvělý herec - mnohem lepší než naznačuje jeho životopis a geny od matky Maggie Smith a otce Roberta Stephense. On si ale o sobě myslí, že nikdy nebude tak dobrý jako jeho matka :o)
NAVRCHOLU.cz

Kráska a zvíře - Beauty and the Beast (1991)

1. prosince 2008 v 18:57 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA

Asi jsem dětinská, ale tuhle pohádku miluju .... už snad od prvního shlédnutí ... i české písničky jsou nazpívané nádherně. Kdeo jste neviděl a máte alespoň trochu rád pohádky, které dobře končí ... podívejte se :o)

V dobách, kdy ještě pohádka byla skutečností - žil ve francii krásný, mladý princ, který byl ale pyšný a sobecký. Stará čarodějnice se ho rozhodla potrestat a proměnila ho ve strašné zvíře. Zželelo se jí však mladého života a dala princi ještě šanci - pokud se do něj zamiluje nějaká dívka, stane se opět člověkem.
Uběhlo několik let ... Ve vzdálené vesnici žil podivínský vynálezce Maurice, který měl překrásnou dceru - říkal jí Bella. Myslel si na ni marnivý krasavec Gaston, ale Bellu zajímaly knihy a o svém životě měla jiné představy. Jednoho dne se Maurice vydal na cesty a zabloudil do tajemného domu obludného zvířete. Bella ho šla hledat a aby zachránila tatínkův život, nabídla, se že, b domě zůstane jako vězeň ona.
Jak už to v pohádkách býtá, všechno dobře dopadne - krásna se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho podoba, napraví se a bude z něj spravedlivý král.
Kráska a zvíře byl vůbec jako první kreslený film v historii udílení Oscarů nominovám na nejlepší film ... oceněn byl Oscary za nejlepší píseň a nejlepší hudbu.

__________________________________________________
Zvíře - Robby Benson - Miroslav Zounar
Bella - Paige O´Hara - Jana Mařasová
Gaston - Richard White - Vladan Kříž
Cogsworth - David Odgen Stiers - Pavel Šrom
Lumiere - Jerry Orbach - Karel Gult
Mrs. Potts - Angela Lansbury - Gabriela Vránová
Lefou - Jessie Corti - Jiří Holý... a ještě jeden videoklip - spojuje můj oblíbený seriál a pohádku v jedno ...


WIRED (2008) - youtube.com

1. prosince 2008 v 18:29 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS