Březen 2009

foto z natáčení The Prisoner (2009)

30. března 2009 v 11:12 | Ellinka :o) |  RUTH WILSON
slečna v bílém je Ruth Wilson - jedna z momentek z natáčení


Divadlo ABC - Jana Eyrová

29. března 2009 v 21:57 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)

Krásné obrázky - opravdu krásné ....

29. března 2009 v 21:39 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2006


Haddon Hall

North Lees
a fantazie ....


Donmar Warehouse Theater - London

29. března 2009 v 14:23 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)

Doll House


tak to je hra od Henrika Ibsena, která se bude od 14. května do 18. července hrát na divadelních prknech Donmar Warehouse.
V hlavní roli Nory bude excelovat Gillian Anderson (známe ji jako Scullyovou ze seriálu Akta X), v dalších rolích se objeví Christopher Eccleston, Toby Stephens, Tara Fitzerald, Anton Lesser a Maggie Wells.

Ach jooo, taková škoda, že tuhle divadelní hru neuvidím :o(

... další miminko :o)

25. března 2009 v 20:07 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
Anna Louise Plowman oficiálně oznámila kolegům a producentům ze seriálu Holby City, že je opět těhotná a s manželem Toby Stephensem se jim již v květnu 2009 narodí druhé dítě. Kolegové tuto novinku věděli, ale před veřejností se to podařilo tajit docela dlouho.
Gratuluji - malý Eli Alistair (*květen 2007) bude mít brzy sestřičku nebo bratříčka ....


RIP Natasha .....

21. března 2009 v 20:00 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Tak to je ta osudná sjezdovka - nevypadá ani nebezpečně, ale .... používejte helmu, vidíte, co se může stát ...Před tím, než nechali odpojit přístroje a Natasha zemřela, ji držela za ruku její maminka Vanessa Redgrave a se slzami v očích zpívala jí ukolébavku Edelweisse .... Nikde jsem nenašla český překlad, ale připadá mi povědomá ....
Je to tak smutný - rodiče by neměli vidět umírat svoje děti ...Fotografie z dnešního rozloučení z Natashou - oficiální pohřeb bude zítra22.3.2009 - Milbrook, Hudson Valley


Na tomto hřbitově, asi 80 mil od New Yorku, uprostřed kopcovité krajiny a nedaleko koňské farmy, byla dne 22.3.2009 pohřbena Natasha Jane Richardson. Kostel, ve kterém se konalo rozloučení je tentýž, ve kterém se v roce 1994 konal svatební obřad Liama Neesona s Natashou...


Vanessa Redgrave a manžel Franco Nero
Uma Thurman s manželem
Timothy Dalton, Alan Rickman a Holly Hunter
Ralph Fiennes

Natasha Jane Richardson *11.5.1963 - † 18.3.2009

20. března 2009 v 8:30 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Smutná zpráva - 18.3. 2009 zemřela britská herečka Natasha Jane Richardson na následky poranění hlavy. Zranění si způsobila při lekci lyžování ve středisku Mont Tremblant nedaleko Montrealu. Bezprostředně po pádu byla v pořádku, neměla žádné viditelné zranění, ale přesto byla odvezena k základnímu ošetření. Údajně neměla lyžařskou helmu.Asi o hodinu později si Richardsonová začala stěžovat na prudké bolesti hlavy a z místního zdravotnického zařízení byla odeslána do nemocnice v Montrealu. Tamní lékaři u ní diagnostikovali vážné poškození mozku a v úterý odpoledne byla herečka v doprovodu manžela, herce Liama Neesona letecky přepravena do New Yorku a přijata do nemocnice Lenox Hill. Její stav byl kritický a lékařům se již nepodařilo smrt odvrátit. Od přístrojů ji se slzami v očích nechal odpojit manžel poté, co se s ní naposledy rozloučili synové Michael (13), Daniel Jack (12) ,matka Vanessa Redgrave a sestra Joely.
Nebyla sice tak slavná, jako ostatní její příbuzní - manžel Liam Neeson, maminka Vanessa Redgrave a nebo mladší sestra Joely Richardson, ale jako herečka byla okouzlující. Nejvíce však bude chybět svým dvěma synům .Připomínám film Past na rodiče (1988), kde hrála maminku dvojčat, nebo film Nell (1994), ve kterém se objevila po boku svého manžela a Jodie Foster a v neposlední řadě film Puberťačka - Divoška, o kterém píši v předchozím příspěvku - její role milé a spravedlivé ředitelky byla nezapomenutelná.

Život je tak křehký pro každého z nás - ať je slavný nebo ne.

Odpočívej v pokoji ... R.I.P. Natasha ....
s manželem Liamem Neesonem - patřili k nejstabilnějším a nejšťastnějším párům

s maminkou Vanessou Redgrave


jedna z posledních fotografií se syny

Paparazzi jsou doopravdy jako obtížný hmyz - nenechají lidem ani trochu soukromí pro jejich smutek. Toto jsou fotografie Liama Neesona a Vanessy Redgrave, když odcházejí z nemocnice poté, co Natasha zemřela. Stačí se podívat na bolest v jejich očích a zoufalé tváře .... :o(NAVRCHOLU.cz

Filmy pro "náctileté" :o)

19. března 2009 v 19:48 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
V poslední době jsem společně se svojí 15ti letou dcerou shlédla několik filmů - převážně "holčičích", ale tyhle dva jsou opravdu super ... Asi jsem nějak "ujetá" na Anglii (ale kdo mě zná, ví že opravdu jsem) a děsně se mi líbí školní uniformy (škoda že nejsou i u nás). Ale zpátky k filmům ... asi jsem měla tu správnou náladu na tenhle druh filmu, ale doopravdy se mi líbily... P.S. no řekněte sami - nejsou ty školní uniformy nááádherný ????

Puberťačka - Wild child (2008)


Emma Roberts - neteř Julie Roberts, zde představuje rozmazlenou Američanku jménem Poppy. Poppy, která jako by z oka vypadla Paris Hilton (a zpočátku stejně tak "blboučká" - klasická blondýna) přeroste otci přes hlavu a ten se rozhodne ji poslat do školy v Anglii.Zde narazí na přísnou hierarchii a zpočátku protivné angličanky. Postupem času se však něco změní - nejen barva vlasů , ale Poppy zde nachází přítelkyně i lásku u syna ředitelky.Holky z naší školky - St. Trinian´s (2007)


St. Trinian je soukromá škola pro mladé slečny, které prosazují anarchistickou doktrínu svobodného vyjadřování. Naneštěstí, díky vysokým dluhům škola čelí uzavření, čemuž musí neovladatelné dívky za pomoci svého důvtipu a vynalézavosti zabránit. Herecké obsazení - lépe vybrat nemohli - Rupert Everett v roli ředitelky je prostě famózní a Colin Firth .... no comment - prostě tak trošku ujetá a velmi, velmi britská komedie - a to já můžu.

Toby Stephens v seriálu Robin Hood - 3. série

19. března 2009 v 19:19 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
... tak se mi konečně podařilo na internetu ulovit foto ze 3. série seriálu Robin Hood - v Anglii má premiéru 28. března :o) Toby Stephens jako Princ John .... asi další "záporák", ale sluší mu to :o)


NAVRCHOLU.cz