Duben 2009

... já vím, už zase :o) .. ale nemůžu si pomoct :o)

30. dubna 2009 v 18:53 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS


Design by Kazibao :o)


NAVRCHOLU.cz


"Charakter" Prince Johna - Robin Hood 3. série

28. dubna 2009 v 8:11 | Ellinka :o) |  ROBIN HOOD - 3. SÉRIE

"Miluješ mě?"

Princ John je mladý, ambiciozní a tvrdý vůdce, který chce zničit vše, co stojí mezi ním a jeho úsilím dostat se na královský trůn. Nárokuje si lásku a obdiv všech svých poddaných a testuje je při každé sebemenší příležitosti. Je krutý, bezcitný při sledování a dosahování svého cíle. Vzhledem k tomu, že šerif Gisborne vždy počítá s jeho dalším tahem, je o to nepředvídatelnější a děsivější. Princ John je egocentrický vůdce s touhou být všemi milován. Myslí si, že jako král by byl požehnáním pro Anglii. Když si uvědomí, že lidé milují více Robina Hooda, je rozhodnutý vyhladit mýtus ....

Hraji: Toby Stephens

NAVRCHOLU.cz


Skvělé emotikony :o)

24. dubna 2009 v 17:32 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)Vše nejlepší ...... :o)

21. dubna 2009 v 19:29 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS


... jedna maličkost :o) Air Products boduje :o)

17. dubna 2009 v 22:04 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
... sice už to není zas taková NOVINKA, ale i tak .... čtěte ....
Jsme dobrý, ne ? ....... :o)

Donmar Warehouse Theater London - další představení

17. dubna 2009 v 14:10 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Donmar Warehouse Theater bude hrát od 23. července do 3. října 2009 další zajímavé představení. Jedná se o hru spisovatele Tennessee Williamse "Tramvaj do stanice touha".


V hlavních rolích se představí:

Jack Ashton jako mladý vypravěč
Elliot Cowan jako Stanley
Rachel Weisz jako Blanche duBois
Barnaby Kay jako Mitch
Ruth Wilson jako Stella
(Ruth jako Stella ? Jsem strašně zvědavá na ohlasy těch, kteří hru uvidí - nějak si ji v té roli neumím představit)
takže Toby Stephens a Ruth Wilson "opět spolu" :o) .... tedy jen na stejných divadelních prknech ....ale každý v jiném představení ....

_______________________________________________
Děj se odehrává v jednom domě chudinské čtvrti New Orleansu. Dům má dvě poschodí, v prvém bydlí Stanley se Stellou, nahoře Eunice se Stevem. Hru podbarvuje černošská hudba, která se line z baru za rohem.

Stejně jako Kočka na rozpálené plechové střeše je hra založena na perfektně propracovaných charakterech postav. Hlavními hrdiny jsou Stanley - polský přistěhovalec (věk kolem 30 let), tupec duší i tělem, který myslí pouze svým mužstvím a ví, že jen takto může svou ženu ovládat. Jinak pracuje v továrně, hraje karty a souloží s

ženami. Rodinu chce naprosto ovládat, neumí si představit jiný způsob fungování , než že žena ho bude ve všem poslouchat. I když je Stella těhotná, zbije ji, rozbije v bytě věci jen proto, že vyslovila vlastní názor. V době, kdy Stella rodí prvního syna, na kterého se Stanley velmi těší, neváhá znásilnit její sestru, která s nimi bydlí.
Jeho manželka Stella pochází z vyšších kruhů než Stanley, on to těžce nese a má z toho "mindráky". Za Stanleyho se provdala z velké lásky, je na něm sexuálně závislá.I když ji těhotnou zbije, stačí mu jí dát ruku kolem pasu a zbytek noci stráví opět ve shodě. Stella by se dala charakterizovat jako zmanipulovatelná puťka, která i když sestru velmi miluje, poté, co se dozví, že spala se Stanleyem, neváhá ji nechat zavřít do blázince. Na druhou stranu ale děj není tak jednoznačný a svou úlohu v tomto jejím postupu sehrály i další vlivy.
Třetí hlavní postavou je Blanche, stárnoucí svobodná žena, která nemůže pochopit, jak sestra může žít v tak nuzných poměrem, jak může mít za manžela Stanleyho. Blanche ztratila jako mladá manžela, protože byl homosexuál- přistihla ho s mužem a když mu to po čase opilá na zábavě připomněla, zastřelil se. Od té doby žije sama a velmi vehementně shání chlapa. Poté, co ztratila honosné rodinné sídlo Belle Reve, pracovala jako učitelka na střední škole v Laurenu, odkud ji vyhodili pro románek se 17letým studentem. Jinak muže sháněla po hotelích - její pokoj byl vyhlášený svou sexuální svobodou, takže i odtud ji vyhodili a musela opustit městečko. Neměla kam jít, kromě sestry nemá žádné další příbuzné a nemá ani dolar. Její touhou je ulovit muže, za kterého by se provdala a živil by ji. Svou honbu prokládá alkoholem a ke konci hry po znásilnění se z ní stává blázen. Očekává, že pro ni přijede bohatý naftový magnát, který dýchá jen pro ni, ale který ve skutečnosti ji nikdy neviděl.Blanche, po té, co musela opustit Laurene, neměla kam jít, proto odjela do New Orleansu za sestrou, kterou ale neviděla od doby, co se Stella odstěhovala z Belle Reve. Přijíždí tramvají a vystupuje ve stanici Touha (odtud název hry), je překvapená až zděšená tím, jak chudě sestra žije.

Byt má jednu místnost a po celou dobu svého pobytu musí Blanche od manželů spát pouze oddělená látkovým závěsem. Od počátku cítí, že Stanley je primitiv, který ji nenávidí, ale ona nemá jinou volbu než zůstat. Nemá kam jít a nemá ani peníze. Zjistí, že jeden z karbanické party švagra - Mitch je naivní chlapeček, proto se ho snaží ulovit, dokonce má šanci, že by si ji Mitch vzal. Mitch pečuje o svou starou umírající matku a bojí se toho, že by po její smrti zůstal sám. Stanley mu však z mužské ješitnosti a solidarity řekne, co všechno o Blanche zjistil, jak se v Laurenu chovala a Mitch jí dá najevo, že by se s ní vyspal, ale nikdy si jí nevezme, protože by to mamince nemohl udělat. To Blanche velmi urazí.
Stella je těhotná, očekává narození prvního dítěte, ale Blanche se nechce z jejich bytu hnout, nic nedělá, jen pije whisky a stále se koupe. To už Stanley nevydrží a přes odpor Stelly koupí Blanche lístek na autobus zpátky do Laurenu a dá jí to jako dárek k narozeninám. Jeho jednání Blanche velmi zraní a Stellu odvezou s porodními bolestmi do porodnice. Blanche zůstává v bytě sama se Stanleyem, ten se jí chce za každou cenu zbavit, proto jí říká vše, co se o ní dozvěděl. Blanche to rozzuří, rozbije láhev a se střepem jde proti němu. Stanley ji přemůže, probudí se v něm mužství a Blanche znásilní.
V dalším obraze přichází do bytu lékař s ošetřovatelkou, které zavolala Stella a odvážejí Blanche do blázince. Eunice chlácholí Stellu, že jinak nemohla jednat po tom znásilnění, když dál u nich Blanche nemůže zůstat a nemá kam jít. Blanche ještě není ani v lékařově voze a Stanley laská Stellu a jdou spolu do postele...

NAVRCHOLU.cz

Britains Got Talent 2009

16. dubna 2009 v 20:42 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)


Susan Boyle BGT 2009

Nezaměstnaná rodačka ze skotského Blackburnu se dočkala nejprve posměchu a pískotu od diváků i od poroty. Když ale s velkým nasazením a čistým hlasem zazpívala píseň I dreamed the dream z muzikálu Bídníci, kamery nestačily zabírat šokované obličeje poroty a celá hala stála a dojetím tleskala.
Susan, která o sobě tvrdí, že je ještě nepolíbená, pracuje jako dobrovolnice v kostele. I když svým vzhledem nezaujala, dostalo se jí od poroty největší pochvaly."Tohle bylo bezpochyby to největší překvapení, které jsem v historii soutěže zažil. Když jste sem přišla se svým drzým projevem, každý se smál, ale teď už se nesměje nikdo. To bylo úžasné a neuvěřitelné vystoupení. Takže dávám to největší ano, jaké jsem kdy komu dal," nešetřil chválou porotce Piers Morgan. Většinou nepříjemný porotce Simon Cowell, který během Susanina vystoupení neskrýval překvapení, pak jen dodal: "Susan Boyle, můžete se vrátit zpátky do své vesnice s hlavou vztyčenou, máte třikrát ano.Když jste se tu na začátku říkala, že chcete být jako Elaine Paige všichni se vám smáli. Teď se nesměje nikdo."


Paul Potts - BGT 2007

Vítěz soutěže Britain´s Got Talent 2007 se drtivou většinu svého života cítil jako absolutní nula, nikdo. Byl neustálým terčem školní šikany pro svoji odlišnost, vzhledovou i duševní. I v těchto zdrcujících dobách však našel jednoho věrného přítele, jenž ho vytáhl z každé bryndy a těžkosti - svůj hlas. Zpěv se stal jeho každodenním únikem. Díky němu byl Paul schopen uprchnout sám před sebou do jiného světa, do říše, kde krutá slova trýznitelů nahradil překrásnými melodiemi a smysluplnými texty. Paul se narodil 13. října 1970 zamilovanému páru řidiče autobusu a pokladní v obchodě. "Jako miminko začal prozpěvovat téměř ve stejný okamžik, kdy dokázal napodobit první slova," vzpomíná jeho maminka. "Vybavuji si, jak neustále dokola poslouchal hlavní znělku filmu ET a dirigoval svůj imaginární orchestr," s úsměvem pokračuje. To bylo malému Paulovi teprve 11 let. A v šestnácti letech to přišlo jako blesk z čistého nebe. Zakoupením levné nahrávky José Carrerase se bezprostředně zamiloval do opery, své budoucí životní vášně…Ačkoliv dále usilovně piloval své umění na amatérské úrovni, chronický nedostatek sebedůvěry a nezvladatelný strach z odmítnutí jej odřezávaly od příležitostí stát se profesionálem. "Pokud se nikdy nevystavím, nikdy nebudu odmítnutý… takhle to pro mě bylo bezpečnější," vrací se Paul zpět v čase. A tak byl namísto věnování se svému obrovskému talentu nucen prodávat sám sebe jako regálový skladník v supermarketu a později coby prodejce mobilních telefonů. Na zpěv zbývalo stále méně času.
Nicméně se roku 2000 rozhodl, že prakticky veškeré úspory utratí za tříměsíční letní školu v Itálii, kde se naučil jazyk a prohloubil svou operní vášeň do dosud neobjevených zákoutí. Už už svítalo na lepší časy, když však přišly další kruté rány, tentokrát zdravotního rázu. Prasklé slepé střevo a těsný únik před smrtí. Během léčby stihli lékaři diagnostikovat nezhoubný nádor v nadledvince. Byl úspěšně odstraněn a když už se zdálo, že zotavování probíhá relativně hladce, byl Paul autem sražen z kola, přičemž si zlomil klíční kost. "Ze všech zdravotních problémů, které jsem si vytrpěl, bylo toto daleko nejbolestivější. Trvalo celé měsíce, než jsem se ze zranění vyhrabal a většinu tohoto času jsem na zpěv ani nepomyslel."
A možná by se vzdal jednou provždy, kdyby nepřišla jeho poslední šance - Britain´s Got Talent, talentová show dnešní generace s ohromnou sledovaností. "Teď, nebo už nejspíš nikdy," urgovalo Paula Pottse cosi silného uvnitř. Přihlásil se. Když poprvé předstoupil na jeviště před přísnou porotu, početné publikum a všudypřítomné televizní kamery, roztřásl se jako nikdy předtím. S laciným sakem z Tesca a sebevědomím utopeným hluboko pod prkny pódia na otázku porotkyně, co pro ně má připravené, velmi ostýchavě odpověděl, že operu. To již všem bylo jaksi podvědomě jasné, že je na světě slušný propadák. Ovšem pouze do chvíle, než něco božského rozevřelo Paulova ústa. V tom okamžiku první tóny opouští jeho rty, zaplavují sál a brady všech přítomných padají k zemi. Slzy dojetí stékají po tvářích. Publikum stojí, bouře potlesku neustává a Paul se vrací do reality. Dokázal to!
Zde přestávají mít slova svoji cenu. Nasajte raději atmosféru na vlastní kůži z přiloženého videa. Paul Potts soutěž nakonec vyhrál nejen svým zpěvem, ale i svým nesmírně silným příběhem pokorného muže, který se i po desítkách let nikdy nevzdal toho, co miloval nejvíce. Čestně si zazpíval před anglickou královnou a aktuálně natáčí své druhé album. Nyní už nemusí vstávat do práce, ani se bát, že nebude moci kvůli financím založit rodinu se svojí milovanou ženou. Sice svůj levný oblek vyměnil za podstatně kvalitnější standard profesionálního operního zpěváka, avšak ten původní z Tesca stále visí doma na čestném místě, aby Paulovi připomínal, kým ve skutečnosti je… žádnou hvězdou, ale skromným mužem, který z celého srdce miluje to, co dělá a chce tím dělat radost druhým.
Connie Talbot
Nové natáčení ..... Kouzelná chůva Nanny McPhee 2

16. dubna 2009 v 8:04 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Kouzelná chůva Nanny McPhee and Big Bang

V létě letošního roku začíná režisérka Susanna White (režírovala i můj oblíbený seriál Jane Eyre) natáčet pokračování úspěšného dětského filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee .V hlavní roli se samozřejmě objeví Emma Thompson, která napsala scénář a bude i jako pruducentka.
Chůva s nadpřirozenými schopnostmi dostane tentokrát do péče děti, které jsou během války evakuované z bombardovaného Londýna na venkov. Námět půjčený z prvního dílu Letopisů Narnie doplní obsazení "vykradené" z Harryho Pottera - ve vedlejších rolích uvidíme Maggie Smith a Ralpha Fiennese.. Že by kouzelná chůva čelila Voldemortovi? ;-) Dále hrají Maggie Gyllenhaal a Rhys Ifans. Takže se malí diváci mají na co těšit ... teda i já, protože první díl se líbil i mě :o)


První plakát k remaku The Prisoner (2009)

15. dubna 2009 v 11:26 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)

a ještě Ruth Wilson v maskérně :o)


3x Toby Stephens :o)

15. dubna 2009 v 9:42 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS


Toby Stephens v právě vysílaném (jasně že ne u nás - premiérová řada běží teď v Anglii) seriálu Robin Hood - 3. série (2008) jako Král John ...
.... a tady ho opět fanynky zastihly před divadlem Donmar Warehouse - před zkouškou na premiérovou hru Doll House


... a do třetice několik fotek z dřívějších let - popravdě řečeno - čím starší, tím se mi líbí víc :o)NAVRCHOLU.cz

Říkej mi táto ....

4. dubna 2009 v 18:32 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Narazila jsem na tuhle písničku docela náhodou ... ale moc se mi líbí ... Nádherné "vyznání" dítěte tomu, koho má rádo - tatínkovi - a naopak. Když tak člověk poslouchá ta slova, najednou si uvědomí, že to o čem se v ní zpívá, je to nejdůležitější ... dětský smích ... obyčejný dětský smích, který nic nestojí. Stačí jen trošku zvolnit v téhle uspěchané době a udělat si více času na naše děti ... vždyť nám tak brzy vyrostou a pak nám bude chybět jejich smích - opravdový, nefalšovaný a upřímný.
P.S. Viktorka Genzerová zpívá moc hezky ...


Natasha Richardson - dárce orgánů

1. dubna 2009 v 7:41 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Herečka Natasha Richardson, která zemřela 18. března 2009 se jako první celebrita zařadila do skupiny lidí, kteří po smrti darují své orgány pro transplantaci. Její přání podpořil i manžel Liam Neeson. Chrirurgové v newyorské nemocnici Lennox Hill proto po její smrti strávili hodiny pečlivým vyjímáním jejích orgánů. "Posmrtný dárek" tak zachránil život několika čekatelům na transplantaci.