Classical Comics - Jane Eyre

20. května 2009 v 10:17 | Ellinka :o) |  CHARLOTTE BRONTË
Myslím, že jsem se tady již zmiňovala o tom, že kniha Charlotte Brontë "Jane Eyre" vyšla i v nakladatelství Classical Comics. Myslím, že je to opravdu dobrý nápad - dnešní generace už není tolik "čtivá", jako jsme byli my (i když se možná pletu ...) a vydání klasických děl formou comicsu (hlavně pro školní účely) SNAD některé z dospívajících "naladí" na to, přečíst si opravdovou knížku. V nabídce je mimo jiné i Romeo a Julie, Dracula, Jindřich V, Mackbeth, Frankenstein, Strašidlo Cantervillské a připravuje se vydání děl: Na Větrné Hůrce, Sweeney Todd, Julius Caesar, Sen noci Svatojánské, Richard III, Hamlet a další.
Někdo si myslí, že je to "prznění" klasických děl, ale já si naopak myslím, že pokud mladého člověka zaujme děj formou comicsu - že si bude chtít přečíst originální dílo a třeba sáhne po knize :o) ... a taky je dobrá forma otestování znalostí angličtiny.
Kamarádka z Anglie mi slíbila, že mi "comics" Jane Eyre pošle, tak jsem zvědavá .... V přiložených obrázcích chybí text, ale to jsou jediné, které jsem našla. Tak zatím se musíte spokojit pouze s ukázkou obrázků. Vypadají zajímavě.....

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama