Ruth Wilson a Emma Thompson ...

9. září 2009 v 8:26 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Herečky Emma Thompson a Ruth Wilson spojily své síly, aby uskutečnily divadelní festival z děl, které napsaly a režírovaly ženy.
"Tato akce se bude skládat ze sedmi krátkých filmů a koná se kvůli nedostatků příležitostí pro ženy pracující ve filmovém průměyslu i mimo obrazovku."
Ačkoliv festival je ještě v plenkách, Ruth Wilson nám sdělila, že scény z festivalu bude vysílat televize nebo v kinech a bude se jí účastnít mnoho britských talentů.
Herečka říká, že v moderních dílech není tradiční "velká ženská role", a zejména u starších žen a myšlenkou a cílem tohoto festivalu, bude upozornit na problém, že "stále existuje", i když je trochu v pozadí, protože Spojené království je posedlé mládeží a její imagí.
"Je to strašidelné a trochu smutné. Jak se zdá, ženy nemají "místo" když jsou ve zralém věku. Z nějakého důvodu se o nich nepíše."
Ruth Wilson vysvětlila, že upřednostňuje kampaň Emmy Thompson, ale dodala, že je pravděpodobné, že bude nějakou chvíli trvat, než budou všechny detaily dokončeny.
Herečku uvidíme ve hvězdné úpravě BBC "Small Island" od Andrea Lévy a jak sama říká, byla znepokojena nedostatkem rolí pro starší ženy a dodala:"Myslím, že je to strašné a situace se opět zhoršuje. Emancipace je jen někde a přitom by byla spousta příležitostí. Máme za sebou, ale hlavně před sebou dlouhou cestu. bude to nějakou dobu trvat, ale nevzdáme to."NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama