Listopad 2009

Chris Larkin, Maggie Smith a Toby Stephens ...

29. listopadu 2009 v 15:44 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
... T.S. je ten menší a mladší... :o)
NAVRCHOLU.cz

My possession ... :o)

29. listopadu 2009 v 15:41 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
NAVRCHOLU.czWycoller Hall

25. listopadu 2009 v 19:40 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Wycoller Hall - býval to panský dům v blízkosti bydliště Charlotte Brontë -toto panství prý bylo předlohou k Ferndeanu z knihy Jane Eyre.

NAVRCHOLU.cz

Nové natáčení oficiálně potvrzeno ... :o(

20. listopadu 2009 v 7:45 | Ellinka :o) |  JANE EYRE 2011
Tak jsem při googlování našla odkazy, že začátkem příštího roku se opravdu opět začne natáčet další verze Jane Eyre. Režisérem bude Cary Fukunaga a do hlavních rolí byli obsazeni Mia Wasikowska a Michael Fassbender. Což o to, docela by se hodili - Fassbender je fešák, ale myslím si, že na nové natáčení je strašně brzy a že verzi z roku 2006 stejně nic nepřekoná - četla jsem tolik komentářů a názorů, že si to opravdu troufám tvrdit (pro mě určitě, vím to ... T.S. a R.W. byli ve svém výkonu nepřekonatelní a chemie mezi nimi fungovala úžasně a to téhle verzi dodalo přesně TO, co ty ostatní neměly). No, uvidíme ... aby to pak nedopadlo jako s verzí z roku 1997 ... přišla strašně brzy po natáčení s Williamem Hurtem a Charlotte Gainsbourgh z roku 1996 a byla docela propadák.
Nevím, proč nezfilmují jinou knihu od sester Brontëových - vždyť třeba Villette - to by byl taky zajímavý příběh ... nová verze Větrné Hůrky měla také premiéru letos a prý se znovu uvažuje o dalším natáčení, také v příštím roce ... To mi už fakt připadá postavený na hlavu ... :o( Jo a Dvojí život Heleny Grahamové - taky krásná knížka a zfilmovaná byla zatím jen jednou .... :o)

NAVRCHOLU.cz

William Makepeace Thackeray

18. listopadu 2009 v 11:56 | Ellinka :o) |  CHARLOTTE BRONTË

Když Charlotte Brontë vydala svůj nejslavnější román Jane Eyre, veřejnost hned spekulovala, čí příběh mohla kniha popisovat … Román byl vydán pod pseudonymen Currer Bell a lidé si vydedukovali, že Jane Eyre je opravdovou milenkou a opravdovou vychovatelkou dětí Williama Thackeraye - romanopisce, který v tisku vyjádřil poctu neznámého spisovateli Currer Bellovi a že Rochester je ve skutečnosti on - vždyť legitimní paní Thackerayeová také přišla o rozum … Charlotte se zhrozila, když se dozvěděla, co si lidé myslí. Ale co dělat ? Má protestovat a prohlašovat, že se s Thackerayem nikdy nesetkala ? Stejně by jí nikdo nevěřil … proto mlčela. S Thackerayem se setkala až mnohem později - při své cestě do Londýna, kam byla pozvána na večeři. Obávala se tohoto setkání - nezapomněla na klepy, které se nesly (že ona sama je jeho milenkou), když mu věnovala své druhé vydání knihy Jane Eyre - které vyšlo už pod jejím opravdovým jménem.
William Makepeace Thackeray (1811 - 1863) - povídalo se o něm tolik "legend" - jeho pohádkově promrhané jmění, jeho milostná dobrodružství, jeho život v Paříži, jeho kousavá ironie a skepticismus a především jeho bolestný osobní život. Thackeray se 20. srpna 1836 oženil s Isabellou Gethin Shawe (1813 - 1893). Měli spolu tři dcery - Ann Isabell (1837 - 1919), Jane (1837 - zemřela v osmi měsících) a Harriet Marian (1840 - 1875). Právě po narození jejich třetího dítětě se u jeho ženy objevily poporodní deprese. Vzal ji na výlet do Irska, ale při plavbě lodí se Isabell vrhla přes palubu a chtěla se utopit. Podařilo se jí zachránit, ale její psychický stav se prudce zhoršoval - byla úplně odpoutána od reality, nevnímala dění a svět kolem sebe. Thackeray hledal léky, které by jí pomohly, ale nic nefungovalo a její stav se zhoršoval a tak roku 1842 skončila v ústavu poblíž Paříže. Isabella Thackerayeová zemřela v roce 1839 - přežila svého muže o 30 let.
Když jeho žena onemocněla, stal se s Thackerayho de facto "vdovec", ale měl poměr s dalšími ženami - zejména s Jane Brookfieldovou a Sally Baxterovou - ale samozřejmě že se už neoženil…První setkání Charlotte a Thackeraye proběhlo ve velké společnosti, před kterou se Charlotte velmi styděla - bylo to poprvé, kde měla veřejnost poznat autorku slavného románu ( kromě nakladatele nikdo nevěděl, jak vypadá) - ta spousta neznámých lidí, kteří jí pozorovali jí dělala nervózní - byla velmi plachá, měla pocit, že si jí všichni prohlížejí a zkoumají jako nějakou atrakci …. Chtěla odejít, ale on jí nabídl rámě a aby jí prokázal čest, obrátil se k ní se slovy Rochestera, převzatými z knihy Jane Eyre, ale ona byla tak nervózní a rozpačitá, že ta slova nepoznala a odpověděla nějakou banální frází.
NAVRCHOLU.cz

Láska nebeská - Love Actually (2003)

17. listopadu 2009 v 18:24 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
Spousta rádoby filmových kritiků a znalců "hodila" tenhle film ve svých hodnoceních mezi "odpad" - ale pro mě je to skvělá britská romantická komedie s vynikajícím hereckým obsazením - hraje tam snad veškerá britská herecká elita (jasně že mi tam chybí Toby Stephens, ten tam podle mě taky patří... :o), asi byl zaměstnaný jiným natáčením ), ale Colin Firth, Hugh Grant,Liam Neeson, Alan Rickamn a Emma Thompson mi to vynahradili :o) Ne, opravdu, ten film je prostě nádhernej... Není to klasická romatická komedie - je to spíš vyprávění tak nějak ze života ... I když musím přiznat, že jsem brečela spolu s Emmou Thompson, když stála v ložnici a byla smutná z dárku pod stromeček - nečekala TOHLE - když si uvědomila, že její manžel dal řetízek, který mu našla v kapse, nějaké jiné ženě ... do toho ta nádherná hudba - no a co, tak jsem si zabrečela, no ... :o) A úžasné záběry vánočního Londýna - krása, co víc si přát :o) Jen scéna, kdy Liam Neeson pohřbívá svoji ženu - nemohl tušit, že on sám to bude za několik málo let dělat doopravdy - když mu v letošním roce tragicky zemřela manželka Natasha Richardson …:o(
Stručný děj - opravdu jen stručný, protože kdybych to měla napsat podrobně, bylo by to hooodně dlouhé - Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh, skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos... Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží come-back za každou cenu, od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Hrají:
Alan Rickamn - Harry
Emma Thompson - Karen
Hugh Grant - David
Kiera Knightley - Juliet
Colin Firth - Jamie
Lucía Moniz - Aurelie
Liam Neeson - Daniel
Thomas Sangster - Sam
Martine McCutheon - Natalie
Chiwetel Ejifor - Peter
Andrew Lincoln - Mark
Laura Linney - Sarah
Rodrigo Santoro - Karl
Bill Nighy - Billy Mack
Gregor Fisher - Joe
Kris Marshall - Colin
Abdul Salis - Tony
Heike Makatsch - Mia
Martin Freeman - John
Joana Page - Judy
Billy Bon Thornton - Prezident USA
Olivia Olsonn - Joanna
Rowan Atkinson - prodavač
a další ....

NAVRCHOLU.cz

Past na rodiče - The Parent Trap (1998)

17. listopadu 2009 v 17:45 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
Já vím, je to spíš dětský film, i když já bych ho spíš zařadila do "šuplíčku" rodinný, ale děsně se mi líbí - mohla bych na něj koukat zas a zas ... A Lindsay Lohan byla opravdu skvělá ... v té době to byla ještě výborná herečka - to že dospěla a chová se tak, jak se chová (nebo spíš tak, jak nám popisuje bulvár), je moc velká škoda ... talent má, škoda, že ho tak zahazuje ... A Natasha Richardson - krásná role maminky ... škoda, že Natasha tragicky zemřela ... :o(
Stručný popis děje: Annie a Hallie (obě hraje Lindsay Lohanová) jsou sice identická dvojčata, ale navzájem se vůbec neznají. Jejich rodiče se záhy rozvedli a sestry vyrůstaly odděleně. Hallie s tatínkem (Dennis Quaid), majitelem rozsáhlých kalifornských vinic, Annie s maminkou (Natasha Richardsonová), přední londýnskou návrhářkou svatebních šatů. Dokud se shodou šťastných náhod nepotkaly na letním táboře, neměly dívky o existenci té druhé ani ponětí.O to větší bylo jejich překvapení a radost ze shledání. Annie a Hallie se skamarádí a rozhodně se nechtějí znovu rozejít.Jak dát maminku a tatínka znovu dohromady a žít společně jako spořádaná a spokojená rodina?Dívky si vymyslí rafinovaný plán.... V jeho první fází, těžíce z dokonalé podoby, se prostě prohodí a na zkoušku si rodiče vymění. A tak se Hallie vydává do Londýna a Annie do Kalifornie. Druhou fází plánu je opětovné sblížení rodičů a vypadá to, že nemají času nazbyt. Tatínek je totiž na nejlepší cestě podlehnout svodům jisté mladé vdavekchtivé ženy...


NAVRCHOLU.cz

Ruth Wilson jako číslo 313 - The Prisoner (2009)

16. listopadu 2009 v 19:35 | Ellinka :o) |  RUTH WILSON
Lékařka ve "Village"
NAVRCHOLU.cz

The Prisoner (2009) - konečně další fotografie ...

16. listopadu 2009 v 19:32 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
15.11. měl v americké televizi premiéru seriál The Prisoner (2009) ... Tady je několik fotek ...
... a produkční fotografie, které vznikly při natáčení ...
NAVRCHOLU.cz

Boys, boys, boys ... super videoklip :o)

16. listopadu 2009 v 19:03 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
"Úroda" krásnejch chlapů .... posuďte samy .... :o)
NAVRCHOLU.cz

... Toby Stephens a další várka fotografií :o)

12. listopadu 2009 v 17:08 | Ellinka :o) + Photos download from pages: Toby Stephens Info |  TOBY STEPHENS
NAVRCHOLU.cz

Coriolanus (1994)

12. listopadu 2009 v 16:49 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
... ještě jsem našla několik fotografií z divadelního představení Coriolanus (1994)

... a "krvavá" košile, kterou měl v tomto představení Toby Stephens na sobě - je stále uložená v divadelním archivu ...
NAVRCHOLU.cz

Vexed (2010)

12. listopadu 2009 v 16:18 | Ellinka :o) |  TOBY STEPHENS
Takže policejní komedie Vexed je už dotočená - teď jen sestříhat a připravit do vysílání ... Docela rychle - během 3 měsíců hotovo ...

NAVRCHOLU.czThe Prisoner (2009)

10. listopadu 2009 v 16:25 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
NAVRCHOLU.cz

PROSBA .....

7. listopadu 2009 v 8:28 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Prosím všechny pravidelné i nepravidelné čtenářky tohoto blogu, aby mi napsaly svůj názor do rubriky, která se mi nějakým záhadným způsobem vrátila zpátky o několik míst v pořadí ..
Jedná se o:

Rubrika - Jen tak :o) - článek Jane Eyre 2006 versus Jane Eyre 1983

Dííííky moc :o)


NAVRCHOLU.cz

BBC ONE - Luther (2010)

6. listopadu 2009 v 17:51 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Idris Elba (The Wire) vybral herecké obsazení a začne natáčet v Londýně pro televizi BBC One kriminální thriller Luther.
Vybraní herci jsou:
Ruth Wilson (Small Island, Jane Eyre), Steven Mackintosh (Criminal Justice), Indira Varma (Řím), Warren Brown (Povolání), Paul McGann (Withnail a já), Saskia Reeves (Subjekty), všechny hvězda Neil Cross.
Bude to šestidílná série x 60ti minutách a bude se jednat o psychologické drama.

Idris Elba bude hrát Johna Luthera - géniálního detektiva, jehož jeho brilantní mysl nemůže vždy zachránit před nebezpečím.
Ruth Wilson jako Alice Morgan - krásná, inteligentní a mimořádná - klíčový svědek v prvním vyšetřování.
Indira Varma jako Zoe Lutherová - žena, která neměla sílu odejít od muže, kterého stále miluje.
Paul McGann je Mark North, kteří se nebojí soutěžit s Lutherem v lásce k Zoe.
Steven Mackintosh jako Ian Reed - věrný přítel.
Saskia Reeves jako Rose Tellerová, Lutherova šéfová, a Warren Brown jako Justin Ripley, Lutherův loajální nový partner.

"Bude to intenzivní psychologický thriller, který se zabývá nejen lidskou zkažeností, ale i složitou povahu lásky ... která jako naše nejlepší vlastnost -- nás občas vede do tmy."

<script src="http://c1.navrcholu.cz/code?site=127226;t=o80" type="text/javascript"></script><noscript><div><a href="http://navrcholu.cz/"><img src="http://c1.navrcholu.cz/hit?site=127226;t=o80;ref=;jss=0" width="80" height="15" alt="NAVRCHOLU.cz" style="border:none" /></a></div></noscript>


Několik dalších fotografií Tobyho Stephense

6. listopadu 2009 v 17:24 | Photos download from pages: silence01.livejournal and Toby Stephens Info |  TOBY STEPHENS

NAVRCHOLU.cz

Zdobená písmena

4. listopadu 2009 v 20:48 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)

NAVRCHOLU.cz


Jane Eyre 2006 versus Jane Eyre 1983

4. listopadu 2009 v 12:30 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Už jsem tady jeden podobný článek psala - jmenoval se "Edward Rochester - Byronic Hero" - ale tohle je jen můj názor na minisérii z roku 2006 - četla jsem na netu hooodně vesměs kladných, ale i několik záporných reakcí - proto tenhle článek.


Budu ráda, když mi napíšete názor i VY, které jste seriál viděly.

V téhle verzi je přesně to "něco", co mi chybělo u těch předchozích. Pro mě je důležité, že "cítím" celý ten příběh, postavy a jejich emoce - a to se mi u každého filmu nepovede … Nejsme přece takoví puritáni, abychom odsuzovali častější polibky, než třeba ve verzi z roku 1983, ne? Když si přečtete pořádně knížku - tak Charlotte Brontëová popisovala pana Rochestera jako vášnivého muže a emocemi se to i v knize docela dost hemží - tak proč nepopustit trochu uzdu fantazii, tak jako to uděla Sandy Welch, když natáčela Jane Eyre v roce 2006 - vždyť láska byla, je a bude a tu "postelovou loučící scénu", kterou mnozí tak odszují - proč by se to nemohlo stát právě takhle - i ve viktoriánské a puritánské Anglii... Ale možná jsem už tak trošku praštěná - to je taky docela možný ... :o)
Rochester v podání Tobyho Stephense je zatím nejlepší, jakého jsem kdy viděla. Dostatečně charismatický, záhadný, náladový, náročný a citový ale i inteligentní, všímavý, cynický a toužící po skutečné náklonnosti a lásce. Přesně tak, jak jsem si ho vždycky při čtení představovala. Mění hlas i výrazy obličeje - jednu chvíli ironický, tvrdý, pochybovačný nebo sklíčený - za chvíli zamyšlený, laskavý a citlivý.
Jana v podání Ruth Wilson se liší od té knižní spíš jen postavou - není to ten drobný "skřítek", jak jí popisuje Ch. Brontëová, ale vzhledově se mi víc hodí k Rochesterovi, než Jana z verze z roku 1983. Nic proti Zelah Clarke, byla výtečná, ale když hrála Janu - bylo jí už skoro 30 a i když vypadala velmi mladě, na 18 to opravdu nebylo. Ale vlastně podle knížky má Rochester problém uhádnout, kolik jí vlastně je, takže ….
U mě prostě jako Jana vítězí Ruth :o) - je přirozenější, citlivější a vnímavější. Je bližší Rochesterově povaze -má vlastnosti, které hledal - soucit, laskavost a zdravý rozum - navíc mládí a citlivost. Je obyčejná i krásná zároveň - nádherně se spolu doplňují a rozumějí si i beze slov …
Scéna, kdy do Thornfieldu přijede Mason a ona to Rochesterovi oznamuje - kdy se jí ptá … "A kdybych vás požádal, abyste udělala něco špatného? ... Já vím, neudělala byste to…" - ten výraz překvapení a zároveň tichého odmítnutí v jejích očích … prostě Ruth Wilson je podle mě výborná mladá herečka (škoda, že zatím nejsou k dostání i jiné filmy, kde hrála - teda u myslím tím U NÁS nejsou k dostání ...)
Ale když bych podrobně rozebrala charakter pana Rochestera tak, jak ho Charlotte Brontëová popisovala - noooo, celkově by z toho nevyšel moc dobře - tak trochu jako sobecký manipulátor, který ač věděl, že se nesmí oženit, "donutil" Jane, aby se do něj zamilovala (ale k tomu se přece nedá nutit, že…) a přitom jí trápil tím, aby si myslela, že se ožení s jinou - ne, to nebylo moc férové jednání - i když zase mě, jako čtenářce, se líbil fakt, že miloval s takovou vášní, že byl ochoten udělat a obětovat téměř cokoliv, aby byl šťastný.
Tak, konec mých výmyslů a teď čekám na Váš názor ... :o)


NAVRCHOLU.cz

V.I.P. Screening of The Prisoner - 3.11.2009, New York

4. listopadu 2009 v 8:31 | Ellinka :o) |  RUTH WILSON
Tak Ruth má teda dost napilno - jak jsem psala v pondělí, tak 1. listopadu hrála v divadle Old Vic v Londýně a 3. listopadu už byla na V.I.P. party v New Yorku. 15. 11. má totiž premiéru nově natočená série The Prisoner, kde Ruth Wilson hraje č. 313. Jsem zvědavá na ohlasy - podle traileru to vypadá docela zajímavě, i když nemůžu posoudit, protože nemám s čím srovnávat (tak jako spousta příznivců staré verze ze 60.tých let). Uvidíme - teda vlastně neuvidíme, rotože jak jsem už často "rejpala", tak televizní stanice tady u nás v čechách se moc nemají ke kupování nových filmů a nebo minisérií, takže se hned tak uvedení nedočkáme ... místo toho určitě zopakují asi po 50 nějaký seriál nebo film, který dávají stále dokola každý rok .... takže nezbyde nic jiného, než hledat na internetu, až se objeví tam ... ale to jen tak na okraj ... :o)NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz

Photographing Fairies na Youtube

3. listopadu 2009 v 18:55 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
Že by na mě lezly podzimní deprese? Hudba je nádherná a ten konec mi nikdy nepřipadal tak smutný, jako když se dívám na tenhle klip a poslouchám tenhle song - The Rose, který zpívá Bette Midler....


NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz

Ruth Wilson

3. listopadu 2009 v 18:50 | Ellinka :o) |  RUTH WILSON
Jsou to sice starší fotografie, ale stejně se mi líbí ...

NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz

6. ročník "24 hours Plays Celebrity Gala"

3. listopadu 2009 v 7:43 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
1. listopadu 2009 proběhl 6. ročník této akce - jedná se o to, že v sobotu 31.10. večer se sešli všichni přihlášení herci, scénáristé a režiséři. Po úvodním kole, kdy se hodně diskutuje, se všichni rozdělí do skupin - herci a režiséři odcházejí odpočívat, přičemž šest spisovatelů muselo přes noc napsat svoji hru. V 6 hodin ráno 1.11. je vše hotovo, předají skripta a herci mohou začít zkoušet. Mají na to jen několik hodin, kdy se musí naučit vše nazpaměť, protože v 19:30 jde nahoru opona a divadlo začíná.

Leto se účastnili tyto hvězdy:

Jane Asher, Lorraine Burroughs, Anna Chancellor, Elliot Cowan, Haydn Gwynne, David Haig, William Houston, John Light, Dominic West, Nigel Lindsay, Jason Isaacs, Art Malik, Sharon Maughan, Anna Maxwell-Martin, Hattie Morahan, Kieran O'Brien, Clive Rowe, Romola Garai, Andrew Scott, Rafe Spall, Ashley Walters a Ruth Wilson.


31.10.
22:00 - herci, režiséři a spisovatelé se scházejí v Old Vic Theater. Všichni byli požádání, aby sdíleli projekt s každým.
23:00 - šest spisovatelů si vybírá své aktéry podle fotografií a odchází do hotelu, kde budou psát celou noc.

1.11.
6:00 - hry jsou předány řediteli festivalu a začínají přípravy
7:00 - ředitel rychle čte a vybírá své favority
8:00 - herci se shromažďují, přebírají skripta a zjišťují, co budou hrát
9:00 - začíná zkouška
19:30 - začíná představení v divadle - každá skupina má 20 minut na jevišti ...

Uváděné hry:

I Should Never Have Agreed To This

Dramatik - Ol Parker
Režisér - Jamie Lloyd
Hrají: Nigel Lindsay, Elliot Cowan, Romola Garai, Haydn Gwynne, John Light
P.S. - dočetla jsem se, že Elliot Cowan vystupuje na začátku hry jen v trenkách :o) To bylo asi pokoukání, hmmm ... :o)

Ouch

Dramatik - James Graham
Režisér - Josie Rourke
Hrají: Clive Rowe, David Haig, Hattie Moraham, Rafe Spall

Stop Blaming, Start Loving

Dramatik - Chloe Moss
Režisér - Patricia Benecke
Hrají: Lorraine Burroughs, Helen McCrory, Dominic West


Pencil

Dramatik - David Nicholls
Režisér - Douglas Hodge
Hrají: Anna Maxwell Martin, Andrew Scott, Ruth Wilson, William Houston

Genius Bar

Dramatik - Nick Moran
Režisér - Angus Jackson
Hrají: Jason Isaacs, Anna Chancellor, Art Malik, Ashley Walters

Marmalade

Dramatik - Amy Rosenthal
Režisér - Annabel Bolton
Hrají: Charity Wakefield, Stephen Mangan, Jane Asher, Kieran O'Brien


Vkládám několik fotek z After Party :o)
NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz