Donald Sinclair a Brian Sinclair alias Siegfried Farnon a Tristan Farnon

21. prosince 2009 v 8:53 | Ellinka :o) |  JAMES HERRIOT
Donald Sinclair (1910 - 28.6.1995) - Siegfried Farnon - byl britským veterinářem a stal se předlohou pro postavu Siegfrieda Farnona z knih "Jamese Herriota". V roce 1939 zakoupil veterinární praxi v městečku Thirsk v Yorkshiru a v roce 1940 k němu jako asistent nastoupil Alf Wight. Když Alf Wigh již pod pseudonymem James Herriot vydal svoji první knihu, Donald se urazil rčením, že vydání knihy je "Skutečnou zkouškou jejich přátelství" a už nikdy neříkal Wightovi "Alfe" .. Po letech se situace uklidnila a dvojice veterinářů spolu pracovala až do důchodu.
Doland byl uražen tím, jak ho Alf v knize vyobrazil - jako trochu výstředního, ale zdá se pravděpodobné, že takový doopravdy byl a i když byl jeho charakter trochu přehnaný, byl jedinečný.
Doland Sinclair zemřel na předávkování barbituráty 28.června 1995 - dva týdny po smrti své manželky Audrey, s níž byl ženatý po více než padesát let. Batr, Tristan, zemřel o několik let dříve a nejbližší přítel a pracovní partner o pouhé čtyři měsíce dříve.

Wallace Brian Vaughan Sinclair (27.9. 1915 - 13.12. 1988) - Tristan Farnon - byl další britský veterinář, který na malou chvíli pracoval se svým starším bratrem Dolandem a Alfem Wightem a to v době studií na Royal Dick Veterinaty College v Edinburghu. V roce 1943 vstoupil do Veterinárního sboru v Indii. po demobilizaci nastoupil na Ministerstvo zemědělství a stal se hlavním vyšetřovatelem střediska v Leedsu.
Na rozdíl od svého bratra, který nebyl nadšený tím, jako ho Alf v knize stvárnil, neměl Brian žádné námitky a ve skutečnosti mu to přineslo úspěch, který využíval při svých přednáškách na veterinárních školách po celé Anglii.

Donald Sinclair (Siegfried Farnon)Alf Wight (James Herriot) a Brian Sinclair (Tristan Farnon)
... a tohle je země, kterou James Herriot ve svých knihách tak krásně popisuje a kterou tolik miloval ...
NAVRCHOLU.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jindra Jindra | E-mail | 2. července 2011 v 9:13 | Reagovat

Nádherné,prostě nádherné.Co více dodat... :-)

2 Lenka Lenka | 18. prosince 2013 v 14:44 | Reagovat

Krása, přesně takové jsem si to představovala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama