Top 10 Romantic Places - England

13. dubna 2010 v 12:40 | Ellinka :o) |  JEN TAK ....:O)
d
Chatsworth
d
Inspirace pro Pemberley - panské sídlo pana Darcyho v románu Pýcha a předsudek z roku  2005, ale také pro film Vévodkyně.

Haddon Hall
d
Haddon Hall byl použitý v seriálu Pýcha a předsudek z roku 1995, dále pak ve filmu Jane Eyre z roku 1996 a samozřejmě ve verzi Jane Eyre v roce 2006. Natáčel se zde i film Elizabeth v roce 1998 a Králova přízeň v roce 2008. V současnosti zde probíhá filmování poslední verze Jane Eyre, která bude mít premiéru v roce 2011.

Winnats Pass, Castleton
g
Dramatické místo brutální vraždy nešťastně zamilovaných Alana a Clary v roce 1758. Mladý pár se chtěl tajně vzít a byli brutálně zavraždění čtyřmi opilými horníky. Byli zde i pohřbeni, ale později byla jejich těla převezena a pohřbena v St. Edmunds v Castletonu.

Stoney Middleton
mn
Nachází se kousek od vesnice Middleton Dale. V roce 1762  Hannah Baddaley skočila z těch vápencových skal, ale zachránila jí její objemná sukně, která zafungovala jako padák. Hannah zemřela o dva roky později, jako  neprovdaná stará panna.

North Lees Hall, Hathersage
f
Postaven v roce 1593 alžbětinským architektem Robertem Smythsonem. V tomto domě žila rodina Eyrů, když je v roce 1845  navštívila Charlotte Brontëová. Jejich jméno, cimbuří tohoto domu a tajemné schodiště použila Charlotte při popisu Thornfieldu ve svém románu Jane Eyre.

Stanage Edge
f
Použito také ve filmu Pýcha a předsudek z roku 2005, kdy na skále stojí Keira Knightley, dívá se dolů do údolí a přemýšlí o panu Darcym, ale také v seriálu Jane Eyre z roku 2006.

Lyme Hall, Disley
gf
Fanoušci herce Colina Firtha nikdy nezapomenou na to, jak se jako pan Darcy v seriálu Pýcha a předsudek z roku 1995, objevil mokrý, v bílé košili před Elizabeth Bennetovou. Dům byl postaven podle benátského architekta Leoniho.

Dovedale
d
Použito ve filmu Králova přízeň (2008), ale také v Jane Eyre (2006).

Manor Farm, Dethick, Matlock
g
Toto historické místo bylo v minulosti domovem Anthony Babingtona, jehož tajné spiknutí za záchranu královny Mary ho stálo hlavu. Nyní tato farma slouží k ubytování B & B, takže máte
tip na výlet.

Rudyard Lake
g
Zde žili rodiče spisovatele  Rudyarda Kiplinga, kteří si toto místo tak zamilovali, že se rozhodli, že po něm pojmenují svého syna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sammy Sammy | E-mail | Web | 15. dubna 2010 v 0:13 | Reagovat

Tak tohle jsem si musela zkopírovat a až budu v Anglii, aspoň na jedno z těch míst se musim podívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama