Tajný život včel (2008) - The Secret of Bees

20. dubna 2011 v 10:45 | Ellinka :o) |  FILMY KTERÉ MÁM RÁDA
Dospívající Lilly Owensová to nemá v životě moc lehké - trápí ji fakt, že zabila svoji matku a to se nedá vymazat z paměti ani po letech. Pro otce, který ji za vše trestá, je jen přítěží. Lilly se rozhodne k jedinému možnému řešení - se svou chůvou Rosaleen utíká na včelí farmu a tam teprve poznává, "co znamená milovat", je zde zahrnována láskou a nečekanou laskavostí a péčí. Dozvídá se tajemství o své matce, která tu kdysi se setrami Boatwrightovými také žila a se všemi sestrami si utváří zvláštní pevné pouto. Někdy totiž člověk musí domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt...
Queen Latifah a Dakota Fanning doslova vévodí tomuto filmu - málokdy člověk vidí film, který ho potěší, rozesměje a rozesmutí zároveň. Dakota tady ve svých 14ti letech předvádí vyjímečný výkon - na svůj věk hraje fantasticky a určitě to za pár let dotáhne na Oscara... Roste z ní velmi nadaná herečka. Každý film by měl v člověku zanechat nějakou stopu - tento ve mě zanechal pocit příjemně stráveného času, kdy jsem se příběhem nechala vnést do letních dnů prosycených vůní medu... :o))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 embee embee | 20. dubna 2011 v 21:26 | Reagovat

Opravdu hezký příběh a Dakota zde byla úžasná. Já tedy koukala hlavně kvůli Bettanymu, a i když tu jeho tyranský fotřík nedostal moc prostoru, zapůsobil také.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama