"The Forbidden Innocent" - Sharon Kendrick

20. září 2011 v 9:05 | Ellinka :o) |  VŠE NA TÉMA "JANE EYRE" ...
Představte si zamračeného, tmavovlasého Angličana, který cválá na koni přes vřesoviště... Zní vám to povědomě? Stará známá klasika? Samozřejmě, že v tento večer potká mladou ženu a ještě neví, že je to jeho nová asistentka, kterou najal přes pracovní agenturu, aby mu pomohla s dokončením jeho knihy. Ashley Jonesová je mladá 18ti letá dívka, která vyrůstala v různých dětských domovech a Jack Marchant je bohatý a silný bývalý voják. Jack žije na svém panství Blackwood Manor, kde zaměstnává jen hospodyni - nemá žádnou rodinu, nebo to tak alespoň vypadá... Samozřejmě se ti dva sblíží, z tohoto románu sexuální přitažlivost a napětí jen sálají a sex se tu vyskytne docela brzy :o( Pak se ale ukáže, že Jack má manželku, která leží v kómatu v Santa Barbaře v Kalifornii a začne vysvětlování - vzal si ji proto, že mu oznámila že je těhotná (nebyla) a když zjistil, že ho do manželství takhle vlákala, chtěl se rozvést, ale nestihl to, protože se stala obětí autonehody a od té doby je v kómatu. Vzhledem k tomu, že Ashley už nemůže Jackovi věřit, během noci tajně utíká pryč a v Londýně si nachází novou práci. Začíná nový život, protože její babička si zčistajasna vzpomene, že má vnučku.Ashley má teď sice rodinu, ale nemá Jacka... Po nějaké době se doslechne, že Blackwood Manor vyhořel (!) a Jack je slepý a protože ho miluje a jeho manželka mezitím konečně zemřela, vrací se k němu a žijí šťastně až do smrti... Ne moc dobré, ale ani ne zas tak špatné, chvílemi spíš trochu nevkusné, ale dá se to... Je to spíš "harlequinka" a to je styl knih, které mě nebaví, ale kvůli tomu, že to bylo isnpirováno mojí oblíbenou knížkou jsem si to na e-booku přečetla, ale znovu už nemusím...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | 20. září 2011 v 17:24 | Reagovat

to už je trochu klišé...

2 DorothyKig DorothyKig | E-mail | 19. července 2017 v 4:19 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170718

3 ArleneGAR ArleneGAR | E-mail | 22. července 2017 v 0:22 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

4 AntoshkaVed AntoshkaVed | E-mail | Web | 25. července 2017 v 16:28 | Reagovat

Good day!

Finest resume and cover letters templates.

https://www.etsy.com/shop/ResumeX - Download resume templates in Words' doc-file with high print quality and ready-made formats, build a unique resume and get your dream job position.

These docs editable templates made by professionals who know what future employer look for.

How to start?

STEP 1: Idea. Begin by putting together the content of your resume. Focus on work experience, summary of education, keywords and any other important information that makes a powerful resume. http://www.rawresume.com/ - “How to Write a Great CV”  will take you through the whole game step by step.

STEP 2: Format chronological, functional or combination. Make sure you present your career in the format that highlights your experience, education, and skills the best thinkable way. See  https://www.jmu.edu/cap/students/jobintern/resumes/format.shtml - “Choosing a Format” Guide by James Madison University  to decide which looks is the best for you.

STEP 3: Appearance.  https://www.etsy.com/shop/ResumeX -  Find the most qualified template to ‘dress up’ your content. This shop has different templates to choose from.

Good bye!

5 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 17:23 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

6 Dol77lardele Dol77lardele | E-mail | 15. října 2017 v 18:46 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

8 BethanyVlk BethanyVlk | 21. října 2017 v 1:54 | Reagovat

Hi everyone! Recently I have been fighting with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://www.mcvj.com/profile/kattiejosly>click here</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

9 BethanyXzz BethanyXzz | 15. listopadu 2017 v 13:20 | Reagovat

Hello everybody! Lately I have been dealing with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=https://www.kiwibox.com/VirginiaAgnes45/blog/>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama