JEN TAK ....:O)

"Rose Hill" z filmu "Prázdniny"

7. prosince 2010 v 9:25 | Ellinka :o)
Vypadal jako opravdový, ale byl postavený jen pro natáčení tohoto filmu. Stavba trvala 2 týdny a opravdu se povedla - začalo se stavět na zelené louce, ale dům i cesta vypadají,  jako kdyby tam byly odjakživa... Fotografie interiéru jsem sem už vkládala před několika měsíci ( http://ellinky.blog.cz/1006/dum-kate-winslet-z-filmu-the-holiday-2006 ). Klidně ten domeček mohli pak přestěhovat k nám na zahradu, já bych ho brala všema deseti  :o)
k
uh
z
t
u
uz

Haddon Hall

2. listopadu 2010 v 20:05 | Ellinka :o)
g

Inspirace...

2. listopadu 2010 v 19:43 | Ellinka :o)
Jo, tak tyhle bytečky, to je přesně to, co se mi strašně líbí... Před Vánoci budeme malovat, tak už mám "v hlavě" naplánováno, jak to doma v obýváku přestavím a zěním a určitě si nějakou inspiraci vyberu i tady... :o)
g
d


h
ds

Dorty ...

29. října 2010 v 19:36 | Ellinka :o)
No nejsou nádherné? Když vidím ty obrázky, tak na ně mám úplně chuť ... :o)
r
w

Dva moc hezké domy ve viktoriánském stylu :o)

28. října 2010 v 16:13 | Ellinka :o)
f
f
fr
r
d
i
j
h

Nostalgie... :o)

26. října 2010 v 17:07 | Ellinka :o)
Nějak na mě leze to podzimní nostalgický počasí - sluníčko se ukáže málokdy, ráno odjíždím do práce za tmy a vracím se pozdě odpoledne... Ten čas tak strrrrašně rychle letí... Nejvíc jsem si to uvědomila, když jsem se probírala "starýma" fotkama. Tohle moje mladší díťátko už chodí do 2. třídy a přitom to není zas tak moc dávno, co byla takhle malá... Já už chci alespoň jaro, abych měla lepší náladu  :o) A to je ještě celá zima před náma.... no těbůh....  :o)

Dům Mela Gibsona na prodej....

20. října 2010 v 17:50 | Ellinka :o)
Zatím cena tohohle "domečku" klesla na 29,7 milionu dolarů... Zvenku se mi nijak zvlášť nelíbí, ale uvnitř jooo  :o)  I když já bych se spíš spokojila s tím zahradním domkem, který je na posledním obrázku... Ten by mi bohatě stačil...
r
f
r
f
f
rf
e
f

North Less Hall - pokoje a ubytování ...

9. října 2010 v 7:56 | Ellinka :o)
h
l
g
g
g
g
g
f
g
g
g
g
h
g

Viktoriánský domeček pro psy...

5. října 2010 v 20:02 | Ellinka :o)
Nooo, mám ráda našeho psa, ale tolik, jako majitelka těchto čoklíků asi evidentně ne, protože takovéhle sídlo bych tomu našemu teda postavit nenechala  :o)
f
t
g
z
u

Anna Louise Plowman a Maggie Smith

28. září 2010 v 11:30 | Ellinka :o)
Tak miminko ještě evidentně není na světě :o) Tato fotografie je několik dní stará, takže vlastně třeba už je to "passé"  :o)
d
c

100 fiktivních postav - žebříček nejvlivnějších fiktivních postav světové literatury

26. září 2010 v 13:31 | Ellinka :o)
d
Některé vlivné a zajímavé postavy jsou smyšlené. Určitě je znáte a nemusíme chodit nijak daleko např. Sherlock Holmes, Huck Finn, Pinocchio, Anna Karenina, Superman a mnoho dalších. Ovlivňují nás - jako kamarádi z dob našeho dětství o kterých sníme. Peruánský spisovatel Mario Vargas Llosa přiznal celoživotní vášeň pro Madame Bovaryovou. V této knize je seznam fiktivních postav ze světové literatury ze všech období, ze všech koutů světa které ovlivnily naše životy. Od Shakespearova Hamleta (1) až po Miláčka (100). Charaktery těchto postav se vtělovaly do literatury, umění a filmu, a ačkoliv nejsou z masa a krve, i tyto fiktivní postavy mají svůj život a vlastní historii. Jsou mezi nimi hrdinové i darebáci, mladí i staří, svaří i hříšníci a navždy budou žít v nás - ve čtenářích :o)
Jen si připomeňme třeba pojmy: Odipovský komplex, Achillova pata, učiněný Don Juan a mnoho dalších, které se stalý součástí našeho jazyka.
P.S. Jo, a Jane Eyre je na 61. místě  :o)

Ubytování v North Lees Hall

25. září 2010 v 18:11 | Ellinka :o)
h
Tento dům se normálně pronajímá, takže kdo tam někdy přenocujete, písněte mi, ať můžu závidět :o)

f
r


e
fr
r

Skvělý článek :o) :o) :o)

9. září 2010 v 17:56 | Ellinka :o)
f
t

Paul H. Feldman - "Jack Rozparovač - Rozluštěné tajemství"

27. srpna 2010 v 20:59 | Ellinka :o)
d
Právě jsem dočetla tuhle skvělou knížku - zajímá mě všechno, co se týkalo "Jacka Rozparovače" a ten deník, který byl nalezený a o kterém spisovatel píše, vyznívá tak, že je to snad doopravdy jeho...dDeník Jacka Rozparovače objevený roku 1991 odhalil totožnost nejslavnějšího sériového vraha všech dob - byl jím obchodník s bavlnou z Liverpoolu James Maybrick. Deník byl svého času hojně označován za podvrh, toto tvrzení ovšem nikdo prokázal. Paul Feldman tvrdí, že to proto, že deník je pravý. Jack Rozparovač - Rozluštěné tajemství přináší nepopiratelné důkazy o tom, že tajuplný deník skutečně napsal James Maybrick, muž, jenž spáchal sérii krutých vražd ve Whitechapelu a vstoupil do dějin jako Jack Rozparovač. Popisuje průběh nejrozsáhlejšího bádání, jež kdy v souvislosti s Jackem Rozparovačem proběhlo, a cestu, kterou Paul Feldman urazil, než se skrz zástěrky a kamufláže dostal přes královskou rodinu a svobodné zednáře až k pravému původu deníku i záhadných hodinek Jacka Rozparovače . Text mimo veškerou pochybnost dokazuje, že slavným vrahem byl právě James Maybrick. Feldman ve svém objektivním líčení předkládá klíčové důkazy a nabízí senzační odhalení z úst Jackových žijících potomků. Najde se mnoho knih, jež údajně znají pravou totožnost Jacka Rozparovače, ale Feldmanova argumentace zůstává velice přesvědčivá.
f

Les Rois du Monde - Romeo a Juliette

27. srpna 2010 v 17:32 | Ellinka :o)
Skvělá písnička .... francouzština je tak nádherná řeč. Chtěla bych vidět ten muzikál celý... Nemáte  ho někdo???

Chci do kina....

27. srpna 2010 v 10:50 | Ellinka :o)
Jsem jak "malá", ale jsem zvědavá a těším se na poslední díly HP...
hz

Dovolená ......

6. srpna 2010 v 9:20 | Ellinka :o)
Dávám si pauzu jak od práce, tak od PC a "blogování"  :o) Dnes odjíždíme na dovolenou, takže následujích 10 dní se tady neobjevím, ale vezu si s sebou novou knížku od Laury John Rowlandové - "Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové", tak  jestli bude čas a přelouskám to, napíšu sem recenzi  :o) Sama jsem na knížku zvědavá...
Takže krásný zbytek prázdnin (nebo dovolené), snad se počasí umoudří a zase vysvitne sluníčko...
f

Vexed (2010) a Luther (2010) - články v tisku

1. června 2010 v 21:52 | Ellinka :o)
d
d
d

Tenant of Wildfell Hall (1996) - promo plakát

6. května 2010 v 19:38 | Ellinka :o)
d
d

Lady Gaga - Bad Romance ...

4. května 2010 v 13:20 | Ellinka :o)
... nějak tu písničku nemůžu dostat z hlavy ... správně šílenej videoklip (ale kterej její není, že jo...) a překvapilo mě, jak je hezká, když není zmalovaná a maskovaná...

Wired (2008) - hledááááám

25. dubna 2010 v 18:17 | Ellinka :o)
... tak sháním tenhle seriál, nemáte někdo nebo nevíte, kde by se našel link ke stažení??? ...

Pracovat v Londýně v bance není žádná legrace, což přesně jednoho dne zjistí i Louise Evansová (Jodie Whittaker). Zrovna byla povýšena a tak jde se svou kamarádkou oslavovat, ale to ještě neví, že všechno byl velký podfuk. Najednou se po ní chce, aby asistovala bankovní loupeži - jen založila nový účet známému milionáři a "nikdo to nezjistí". Louise nejprve odmítne a tím si zadělá na pořádné trable, protože mafii se jen tak neříká ne. Snad jí z polízanice pomůže "tajemný neznámý" Crawford Hill (Toby Stephens), který ovšem ví víc, než dává na první pohled najevo...


Nádherné pozadí do blogu ....

20. dubna 2010 v 16:50 | Ellinka :o)
h

Miss Marple - Blue Geranium (2010) - foto

14. dubna 2010 v 15:21 | Ellinka :o)
f

Top 10 Romantic Places - England

13. dubna 2010 v 12:40 | Ellinka :o)
d
Chatsworth
d
Inspirace pro Pemberley - panské sídlo pana Darcyho v románu Pýcha a předsudek z roku  2005, ale také pro film Vévodkyně.

Haddon Hall
d
Haddon Hall byl použitý v seriálu Pýcha a předsudek z roku 1995, dále pak ve filmu Jane Eyre z roku 1996 a samozřejmě ve verzi Jane Eyre v roce 2006. Natáčel se zde i film Elizabeth v roce 1998 a Králova přízeň v roce 2008. V současnosti zde probíhá filmování poslední verze Jane Eyre, která bude mít premiéru v roce 2011.

Winnats Pass, Castleton
g
Dramatické místo brutální vraždy nešťastně zamilovaných Alana a Clary v roce 1758. Mladý pár se chtěl tajně vzít a byli brutálně zavraždění čtyřmi opilými horníky. Byli zde i pohřbeni, ale později byla jejich těla převezena a pohřbena v St. Edmunds v Castletonu.

Stoney Middleton
mn
Nachází se kousek od vesnice Middleton Dale. V roce 1762  Hannah Baddaley skočila z těch vápencových skal, ale zachránila jí její objemná sukně, která zafungovala jako padák. Hannah zemřela o dva roky později, jako  neprovdaná stará panna.

North Lees Hall, Hathersage
f
Postaven v roce 1593 alžbětinským architektem Robertem Smythsonem. V tomto domě žila rodina Eyrů, když je v roce 1845  navštívila Charlotte Brontëová. Jejich jméno, cimbuří tohoto domu a tajemné schodiště použila Charlotte při popisu Thornfieldu ve svém románu Jane Eyre.

Stanage Edge
f
Použito také ve filmu Pýcha a předsudek z roku 2005, kdy na skále stojí Keira Knightley, dívá se dolů do údolí a přemýšlí o panu Darcym, ale také v seriálu Jane Eyre z roku 2006.

Lyme Hall, Disley
gf
Fanoušci herce Colina Firtha nikdy nezapomenou na to, jak se jako pan Darcy v seriálu Pýcha a předsudek z roku 1995, objevil mokrý, v bílé košili před Elizabeth Bennetovou. Dům byl postaven podle benátského architekta Leoniho.

Dovedale
d
Použito ve filmu Králova přízeň (2008), ale také v Jane Eyre (2006).

Manor Farm, Dethick, Matlock
g
Toto historické místo bylo v minulosti domovem Anthony Babingtona, jehož tajné spiknutí za záchranu královny Mary ho stálo hlavu. Nyní tato farma slouží k ubytování B & B, takže máte
tip na výlet.

Rudyard Lake
g
Zde žili rodiče spisovatele  Rudyarda Kiplinga, kteří si toto místo tak zamilovali, že se rozhodli, že po něm pojmenují svého syna.

Vexed (2010) - trailer ... :o)

9. dubna 2010 v 11:48 | Ellinka :o)

Dotaz ... Hledám dobrovolnou "překladatelku"

8. dubna 2010 v 9:12 | Ellinka :o)
Jeden takový malý dotázek - našla jsem e-book od J.L. Niemann - Rochester, která vyšla nedávno v Anglii... Nenašla by se někde nějaká dobrá duše, která by se třeba náááhodou nudila, chtěla se pocvičit v angličtině a ještě k tomu všemu by třeba přepsala překlad té knížky? Asi nééé, co? Je to spousta stran a tohle vydání má spoustu odpůrců, ale i příznivců. Četla jsem jednu kapitolu a líbila se mi - je to sice v jiném duchu než psala Ch.B., ale její styl je nenapodobitelný, ale tohle vydání je dost zajímavé...
Takže kdyby se našla nějaká dobrá duše, písněte mi, pošlu odkaz... a díky předem  :o)
P.S. Jo, a bylo by asi lepší, kdyby se přihlásil někdo určitě až tak nejméně nad 16 let, protože obsah té knížky je v některých kapitolách "dost lechtivý a žhavý", ale to jen tak na okraj...

H

... 2. díl

6. dubna 2010 v 18:38 | Ellinka :o)
... jen připomínám, že dnes vyšel 2. díl "Jane Eyre" (pořád si nemůžu zvyknout na přejmenování, proto používám originální název)
k

North Lees Hall

29. března 2010 v 16:45 | Ellinka :o)
h
g
d

"Nanny McPhee and The Big Bang" filmová premiéra - London - 24.3. 2010

25. března 2010 v 10:03 | Ellinka :o)
bh
f

North and South od Elizabeth Gaskell na DVD v českém znění....

25. února 2010 v 22:58 | Ellinka :o)
Oooo, další dobrá zpráva - po "stříbrné kolekci" od Elizabeth Gaskell, která začínala seriálem Cranford a pokračovala sérií Manželky a dcery - v pondělí bude v prodeji North and South s Richardem Armitagem .... Opravdu nádherný seriál, shlédla jsem ho už asi před dvěma lety a doporučuju... Jen nevím, proč se to bude jmenovat úúúúplně jinak, než originál - Láska v bílém pekle - (ale hlavně že bude v prodeji). Tak doufám, že se jednou dočkáme v českém dabingu i Jane Eyre (2006) a třeba i Bleak House od Dickense... Nechám se překvapit, co bude následovat jako další kolekce.... Opravdu mám radost...

The Olivers Awards 2010 - nominace

10. února 2010 v 7:52 | Ellinka :o)
Vítězové budou vyhlášeni 21. března 2010 ... určitě budu sledovat, protože fandím Ruth Wilson ...


Best actress

Gillian Anderson for A Doll's House at the Donmar
Lorraine Burroughs for The Mountaintop at Trafalgar Studios 1
Imelda Staunton for Entertaining Mr Sloane at Trafalgar Studios 1
Juliet Stevenson for Duet for One at the Almeida and Vaudeville
Rachel Weisz for A Streetcar Named Desire at the Donmar

Best actor

James Earl Jones for Cat on a Hot Tin Roof at the Novello
Jude Law for Hamlet, Donmar at Wyndham's
James McAvoy for Three Days of Rain at the Apollo
Mark Rylance for Jerusalem at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court and now at the Apollo
Ken Stott for A View from the Bridge at the Duke of York's
Samuel West for Enron at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court and now at the Noel Coward

Best actress in a supporting role

Hayley Atwell for A View From the Bridge at the Duke of York's
Michelle Dockery for Burnt by the Sun at the Lyttelton
Alexandra Gilbreath for Twelfth Night at the Duke of York's
Keira Knightley for The Misanthrope at the Comedy
Rachael Stirling for The Priory at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court
Ruth Wilson for A Streetcar Named Desire at the Donmar

Best actor in a supporting role

Mackenzie Crook for Jerusalem at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court and now at the Apollo
Rory Kinnear for Burnt by the Sun at the Lyttelton
Tim Pigott-Smith for Enron at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court and now at the Noel Coward
Eddie Redmayne for Red at the Donmar

Best new play

Enron by Lucy Prebble at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court and now at the Noel Coward
Jerusalem by Jez Butterworth at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court and now at the Apollo
The Mountaintop by Katori Hall at Trafalgar Studios 1
Red by John Logan at the Donmar Warehouse

Best new comedy

Calendar Girls by Tim Firth at the Noel Coward
England People Very Nice by Richard Bean at the Olivier
Parlour Song by Jez Butterworth at the Almeida
The Priory by Michael Wynne at the Jerwood Theatre Downstairs at the Royal Court

Best musical revival

Irving Berlin's Annie Get Your Gun at the Young Vic
Hello Dolly! at the Open Air
A Little Night Music at the Garrick
Lionel Bart's Oliver! at the Theatre Royal, Drury Lane

Best new musical

Dreamboats and Petticoats book by Laurence Marks and Maurice Gran at the Savoy
Priscilla Queen of the Desert - the Musical book by Stephan Elliott and Allan Scott, based on the Latent Image/Specific Films motion picture distributed by Metro-Goldwyn-Mayer Inc at the Palace
Spring Awakening music by Duncan Sheik, book and lyrics by Steven Sater, at the Novello
Sister Act music by Alan Menken, lyrics by Glenn Slater, book by Cheri Steinkellner and Bill Steinkellner at the London Palladium

Best entertainment

Arturo Brachetti: Change Written and directed by Sean Foley, original concept by Serge Denoncourt, based on the repertoire of Arturo Brachetti at the Garrick
Derren Brown: Enigma written by Derren Brown and Andy Nyman at the Adelphi
Morecambe by Tim Whitnall at the Duchess

Best actress in a musical or entertainment

Melanie C for Blood Brothers at the Phoenix
Patina Miller for Sister Act at the London Palladium
Samantha Spiro for Hello Dolly! at the Open Air
Hannah Waddingham for A Little Night Music at the Garrick
Charlotte Wakefield for Spring Awakening at the Novello

Best actor in a musical or entertainment

Rowan Atkinson for Oliver! at the Theatre Royal, Drury Lane
Aneurin Barnard for Spring Awakening at the Novello
Bob Golding for Morecambe at the Duchess
Alexander Hanson for A Little Night Music at the Garrick
Tony Sheldon for Priscilla, Queen of the Desert - The Musical at the Palace

Josh Groban - You Are Loved (Don't Give Up)

28. ledna 2010 v 20:20 | Ellinka :o)
Několik posledních dní nemůžu "z hlavy" dostat tuhle písničku .... Pouštěla bych si jí nejradši pořád dokola ...

... a nemůžu si odpustit video v mojí oblíbené verzi ... :o)

North Lees Hall

21. ledna 2010 v 8:11 | Ellinka :o)
NAVRCHOLU.cz

Nové knihy ...

21. ledna 2010 v 7:56 | Ellinka :o)
Tak tyhle dvě knihy vyšly v prosinci 2009 a v lednu 2010 ... samozřejmě že ne u nás - škoda, tak ráda bych si je přečetla (zvlášť tu od J.L. Niemann - četla jsem ukázku a byla opravdu moc zajímavá a navnadila mě na pokračování). Mám pocit, že ve světě jako by se rozthl pytel s různými novými pokračováními mé oblíbené knížky a bylo by zajímavé si přečíst dílo někoho jiného... Tak snad se jednou někdo ujme překladu a knížky dorazí i do českých knihkupectví...
NAVRCHOLU.cz

Top 20 TV entertainers in 2010 - London

11. ledna 2010 v 7:36 | Ellinka :o)

Top 20 TV entertainers in 2010
 1. Simon Cowell
 2. Maxine Peake
 3. Russell Tovey
 4. Ant and Dec
 5. Simon Bird
 6. Martin Clunes
 7. Andrew Marr
 8. Ruth Wilson
 9. Idris Elba
 10. Cheryl Cole
 11. Jamie Oliver
 12. David Oyelowo
 13. Charlie Brooker
 14. Miranda Hart
 15. Michael Portillo
 16. Justin Lee Collins
 17. Richard Hammond
 18. Sophie Okonedo
 19. David Mitchell
 20. Ross Kemp
NAVRCHOLU.cz

Silvestr a Happy New Year 2010 ....

31. prosince 2009 v 10:08 | Ellinka :o)
Poslední den letošního roku ... nebudu bilancovat o tom, jaký byl - pro mě byl super stejně jako všechny ostatní ... Byli jsme a i nadále jsme zdraví, což je nejhlavnější, jsme s těmi, které máme rádi a doufáme, že tomu tak bude i nadále ... Splnili jsme si některé naše sny (např. výlet do Londýna) a doufám, že si je budeme plnit i v Novém roce 2010 ...
Takže klasicky - vám všem hodně štěstí, zdraví, lásky a žádné starosti (a když, tak jen maličké)...

NAVRCHOLU.cz

Jane Eyre v japonské muzikálové verzi ...

16. prosince 2009 v 10:43 | Ellinka :o)
Našla jsem na internetu odkaz, že i Japonsko má svoji verzi Jane Eyre. Muzikálovou, ale podle ohlasů dost úspěšnou. Popravdě řečeno - představitelé hlavních rolí v té japonské verzi se mi líbí mnohem víc, než, než ti, kteří hrají v české divadelní verzi - Evelyn Pacoláková ještě ano, docela se hodí, ale Hynek Čermák ... (nevím proč, ale nepřišla jsem jim na chuť a úúúplně plešatého pana Rochestera asi nerozdýchám nikdy). Vkládám několik obrázků z japonského muzikálu ...
... a čínská divadelní
NAVRCHOLU.cz

Firelight (1997) - Firle Place

13. prosince 2009 v 15:33 | Ellinka :o)
Kdo jste se nedávno díval na ČT na film Firelight (1997) - Světlo z ohně, tak se tam objevil opět další z krásných anglických panských domů....

Firle Place, East Sussex, England

NAVRCHOLU.cz

Zajímavé obrázky, které mě "praštily do oka" ...

13. prosince 2009 v 11:29 | Ellinka :o)

NAVRCHOLU.cz

Veselé Vánoce ....

7. prosince 2009 v 20:03 | Ellinka :o)
user posted image

Všem přeji Veselé Vánoce ....
... A žádné předvánoční stresy - fakt to za to nestojí. Snažte se být v pohodě, nelítejte po krámech jako splašení, neruinujte konta ... i malý dárek potěší (a mnohdy víc, než ten šíleně drahej), a když nebude doma 100% uklizeno a napečeno - tak se přece nic neděje... Zapalte si voňavou svíčku, rozsviťtě světýlka a relaxujte ... Vánoce jsou přece svátky klidu ... takže klííííd .... :o)


NAVRCHOLU.cz

"Kniha mého srdce..."

7. prosince 2009 v 13:10 | Ellinka :o)

Úplně jsem sem zapomněla dát seznam, jak dopadlo celostátní hlasování o "Knize mého srdce" ...
Že neuhodnete, pro jakou jsem hlasovala já ... :o)

1. Alchymista - nečetla, ale chystám se
2. Babička - tu četl snad každý, takže no comment ...
3. Bílá Masajka - nádherná kniha i film se povedl
4. Bylo nás pět - tahle povinná četba mě bavila i kdysi
5. Cirkus Humberto - tahle už tolik ne, ale seriál to napravil
6. Čachtická paní - četla, ale film jsem ještě neviděla
7. Den trifidů
8. Doktorka z domu Trubačů
9. Egypťan Sinuhet - krásná kniha
10. Gabra a Málinka
11. Harry Potter - kniha i filmy se mi líbily (asi jsem pořád ještě "dítě")
12. Honzíkova cesta - moje první čtení - nostalgie
13. Jak voní tymián - mám doma, ale ještě jsem se k ní nedostala
14. Jana Eyrová - klasika - tuhle knížku prostě miluju
15. Kdo chytá v žitě - legrace
16. Letopisy Narnie - nečetla jsem, ani nevím, že je v knižní podobě … napravím to
17. Malý Bobeš - další povinná četba, která mi vůbec nevadila
18. Malý princ - tak tuhle knížku fakticky nemusím - nevím proč, ale nikdy jsem se do ní nezačetla
19. My děti ze stanice ZOO - výchovné a zajímavé
20. Na větrné hůrce - další "brontëovka", kterou mám ráda
21. Na východ od ráje
22. Na západní frontě klid - povinná literatura, ale moc si nevzpomínám
23. Nebe nezná vyvolených
24. Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - klasika, ale vtipná i po tolika letech
25. Ptáci v trní - viděla jsem seriál, knihu jsem nečetla
26. Pýcha a předsudek - knížka i filmové podoby hezké, ale JE to prostě není - na mě moc "uhlazené"
27. Quo vadis - složitější čtení (ale snad to bylo tím, že mi bylo 16, když jsem četla…)
28. Robinson Crusoe - hrdina mých dětských let spolu s Vinnetouem
29. Rozmarné léto - další klasika …
30. Řeka bohů
31. Školák Kája Mařík
32. To - u knížek Stephena Kinga se hezky bojím - prostě "napínák"
33. Tracyho tygr
34. Věčně zpívají lesy
35. Vejce a já - prostě úžasná - II. díl (Co život dal a vzal) také
36. Vinnetou - hrdina mých dětských let spolu s Robinsonem Crusoem

... Ještě bych si sem troufla zařadit knihu "Pan Kaplan má třídu rád" ....Nikdy jsem se u žádné knížky tak nenasmála jako u téhle .... A samozřejmě také některé knížky od Jamese Herriota - tak krásně psané, že prostě "pohladí na duši", když se čtou ... Škoda, že se nedostaly mezi těch prvních 36. - určitě by si to zasloužil ....
NAVRCHOLU.cz

Wycoller Hall

25. listopadu 2009 v 19:40 | Ellinka :o)
Wycoller Hall - býval to panský dům v blízkosti bydliště Charlotte Brontë -toto panství prý bylo předlohou k Ferndeanu z knihy Jane Eyre.

NAVRCHOLU.cz

The Prisoner (2009) - konečně další fotografie ...

16. listopadu 2009 v 19:32 | Ellinka :o)
15.11. měl v americké televizi premiéru seriál The Prisoner (2009) ... Tady je několik fotek ...
... a produkční fotografie, které vznikly při natáčení ...
NAVRCHOLU.cz

Boys, boys, boys ... super videoklip :o)

16. listopadu 2009 v 19:03 | Ellinka :o)
"Úroda" krásnejch chlapů .... posuďte samy .... :o)
NAVRCHOLU.cz

The Prisoner (2009)

10. listopadu 2009 v 16:25 | Ellinka :o)
NAVRCHOLU.cz

PROSBA .....

7. listopadu 2009 v 8:28 | Ellinka :o)
Prosím všechny pravidelné i nepravidelné čtenářky tohoto blogu, aby mi napsaly svůj názor do rubriky, která se mi nějakým záhadným způsobem vrátila zpátky o několik míst v pořadí ..
Jedná se o:

Rubrika - Jen tak :o) - článek Jane Eyre 2006 versus Jane Eyre 1983

Dííííky moc :o)


NAVRCHOLU.cz

BBC ONE - Luther (2010)

6. listopadu 2009 v 17:51 | Ellinka :o)
Idris Elba (The Wire) vybral herecké obsazení a začne natáčet v Londýně pro televizi BBC One kriminální thriller Luther.
Vybraní herci jsou:
Ruth Wilson (Small Island, Jane Eyre), Steven Mackintosh (Criminal Justice), Indira Varma (Řím), Warren Brown (Povolání), Paul McGann (Withnail a já), Saskia Reeves (Subjekty), všechny hvězda Neil Cross.
Bude to šestidílná série x 60ti minutách a bude se jednat o psychologické drama.

Idris Elba bude hrát Johna Luthera - géniálního detektiva, jehož jeho brilantní mysl nemůže vždy zachránit před nebezpečím.
Ruth Wilson jako Alice Morgan - krásná, inteligentní a mimořádná - klíčový svědek v prvním vyšetřování.
Indira Varma jako Zoe Lutherová - žena, která neměla sílu odejít od muže, kterého stále miluje.
Paul McGann je Mark North, kteří se nebojí soutěžit s Lutherem v lásce k Zoe.
Steven Mackintosh jako Ian Reed - věrný přítel.
Saskia Reeves jako Rose Tellerová, Lutherova šéfová, a Warren Brown jako Justin Ripley, Lutherův loajální nový partner.

"Bude to intenzivní psychologický thriller, který se zabývá nejen lidskou zkažeností, ale i složitou povahu lásky ... která jako naše nejlepší vlastnost -- nás občas vede do tmy."

<script src="http://c1.navrcholu.cz/code?site=127226;t=o80" type="text/javascript"></script><noscript><div><a href="http://navrcholu.cz/"><img src="http://c1.navrcholu.cz/hit?site=127226;t=o80;ref=;jss=0" width="80" height="15" alt="NAVRCHOLU.cz" style="border:none" /></a></div></noscript>

Zdobená písmena

4. listopadu 2009 v 20:48 | Ellinka :o)

NAVRCHOLU.cz

Jane Eyre 2006 versus Jane Eyre 1983

4. listopadu 2009 v 12:30 | Ellinka :o)
Už jsem tady jeden podobný článek psala - jmenoval se "Edward Rochester - Byronic Hero" - ale tohle je jen můj názor na minisérii z roku 2006 - četla jsem na netu hooodně vesměs kladných, ale i několik záporných reakcí - proto tenhle článek.


Budu ráda, když mi napíšete názor i VY, které jste seriál viděly.

V téhle verzi je přesně to "něco", co mi chybělo u těch předchozích. Pro mě je důležité, že "cítím" celý ten příběh, postavy a jejich emoce - a to se mi u každého filmu nepovede … Nejsme přece takoví puritáni, abychom odsuzovali častější polibky, než třeba ve verzi z roku 1983, ne? Když si přečtete pořádně knížku - tak Charlotte Brontëová popisovala pana Rochestera jako vášnivého muže a emocemi se to i v knize docela dost hemží - tak proč nepopustit trochu uzdu fantazii, tak jako to uděla Sandy Welch, když natáčela Jane Eyre v roce 2006 - vždyť láska byla, je a bude a tu "postelovou loučící scénu", kterou mnozí tak odszují - proč by se to nemohlo stát právě takhle - i ve viktoriánské a puritánské Anglii... Ale možná jsem už tak trošku praštěná - to je taky docela možný ... :o)
Rochester v podání Tobyho Stephense je zatím nejlepší, jakého jsem kdy viděla. Dostatečně charismatický, záhadný, náladový, náročný a citový ale i inteligentní, všímavý, cynický a toužící po skutečné náklonnosti a lásce. Přesně tak, jak jsem si ho vždycky při čtení představovala. Mění hlas i výrazy obličeje - jednu chvíli ironický, tvrdý, pochybovačný nebo sklíčený - za chvíli zamyšlený, laskavý a citlivý.
Jana v podání Ruth Wilson se liší od té knižní spíš jen postavou - není to ten drobný "skřítek", jak jí popisuje Ch. Brontëová, ale vzhledově se mi víc hodí k Rochesterovi, než Jana z verze z roku 1983. Nic proti Zelah Clarke, byla výtečná, ale když hrála Janu - bylo jí už skoro 30 a i když vypadala velmi mladě, na 18 to opravdu nebylo. Ale vlastně podle knížky má Rochester problém uhádnout, kolik jí vlastně je, takže ….
U mě prostě jako Jana vítězí Ruth :o) - je přirozenější, citlivější a vnímavější. Je bližší Rochesterově povaze -má vlastnosti, které hledal - soucit, laskavost a zdravý rozum - navíc mládí a citlivost. Je obyčejná i krásná zároveň - nádherně se spolu doplňují a rozumějí si i beze slov …
Scéna, kdy do Thornfieldu přijede Mason a ona to Rochesterovi oznamuje - kdy se jí ptá … "A kdybych vás požádal, abyste udělala něco špatného? ... Já vím, neudělala byste to…" - ten výraz překvapení a zároveň tichého odmítnutí v jejích očích … prostě Ruth Wilson je podle mě výborná mladá herečka (škoda, že zatím nejsou k dostání i jiné filmy, kde hrála - teda u myslím tím U NÁS nejsou k dostání ...)
Ale když bych podrobně rozebrala charakter pana Rochestera tak, jak ho Charlotte Brontëová popisovala - noooo, celkově by z toho nevyšel moc dobře - tak trochu jako sobecký manipulátor, který ač věděl, že se nesmí oženit, "donutil" Jane, aby se do něj zamilovala (ale k tomu se přece nedá nutit, že…) a přitom jí trápil tím, aby si myslela, že se ožení s jinou - ne, to nebylo moc férové jednání - i když zase mě, jako čtenářce, se líbil fakt, že miloval s takovou vášní, že byl ochoten udělat a obětovat téměř cokoliv, aby byl šťastný.
Tak, konec mých výmyslů a teď čekám na Váš názor ... :o)


NAVRCHOLU.cz

Photographing Fairies na Youtube

3. listopadu 2009 v 18:55 | Ellinka :o)
Že by na mě lezly podzimní deprese? Hudba je nádherná a ten konec mi nikdy nepřipadal tak smutný, jako když se dívám na tenhle klip a poslouchám tenhle song - The Rose, který zpívá Bette Midler....


NAVRCHOLU.cz
NAVRCHOLU.cz
 
 

Reklama